UA / RU
Підтримати ZN.ua

Україна з початку агресії ввела санкції проти 1700 громадян РФ - РНБО

Санкції або обмежувальні заходи стосовно громадян і юридичних осіб РФ почали вводитися в Україні, починаючи з березня 2014 року.

За даними Ради національної безпеки і оборони, Україна з початку анексії Криму і збройного конфлікту в Донбасі ввела санкції проти 1700 громадян Російської Федерації.

Про це повідомляє прес-служба РНБО.

"Санкції або обмежувальні заходи стосовно громадян і юридичних осіб РФ почали вводитись в Україні, починаючи з березня 2014 року. Насамперед, рішенням РНБО Україна припинила будь-яке військово-технічне співробітництво, а також співробітництво в воєнній сфері та сфері безпеки з Російською Федерацією. Кабінетом Міністрів України, Міністерством оборони, СБУ та розвідувальними органами України денонсовані угоди з відповідними структурами РФ та припинено співробітництво у цих сферах", - йдеться в повідомленні.

Наголошується, що Україна припинила обслуговування ракетних комплексів, які є важливою складовою ракетних військ стратегічного призначення РФ, що вироблялися на підприємстві "Південмаш". Також, був припинений військовий транзит і транзит товарів подвійного призначення як по території, так і повітряним простором України. Майже в 4 рази зменшився товарообіг між Україною і Росією порівняно з 2013 роком.

Крім того, правоохоронні органи України розпочали ряд кримінальних проваджень щодо російських чиновників.

"На даний момент на територію України заборонений в'їзд понад 1700 громадянам Росії. В'їзд на територію України з території РФ запроваджено виключно за закордонними паспортами", - уточнюється в повідомленні.

У прес-службі нагадали, що 2 вересня 2015 року РНБО підтримана позиція Кабінету міністрів і СБУ щодо розширення санкцій проти фізичних і юридичних осіб Російської Федерації та інших країн. Це рішення найближчим часом буде введено в дію указом президента України.

Напередодні ЗМІ повідомляли, що в разі виборів у "ДНР" і "ЛНР" ЄС і США можуть ввести нові санкції проти Росії.

"Донецьк і Луганськ не виявили прагнення до компромісу, оголосивши про проведення виборів до дати, відмінні від решти України, і не продемонструвавши готовність організувати їх у відповідності з українським законодавством", - сказав один із західних дипломатичних джерел.

Крім того, 2 вересня ЄС погодив продовження несекторальных санкцій проти РФ до березня 2016 року, а президент Європарламенту Мартін Шульц закликав зберігати "критичний тиск" на Росію за допомогою санкцій.

Що стосується України, то 29 липня разом з Грузією, Чорногорією, Албанією, Ісландією, Ліхтенштейном і Норвегією вона приєдналася до продовженим санкцій ЄС проти Росії з Криму, а 2 вересня РНБО розширив санкційний список юр - і фізосіб РФ.

22 червня Євросоюз продовжив санкції проти Росії на півроку. Формальне рішення про це було автоматично, без обговорення, прийнято Радою міністрів закордонних справ ЄС. На грудневому саміті Євросоюз знову повернеться до питання санкцій.

Проте кожна країна виходить зі своїх інтересів щодо питань продовження санкцій.

У зв'язку з цим "Дзеркало тижня. Україна" розпочинає проект "Викрадення Європи", присвячений дослідженню питань, з чого виходить та чи інша країна ЄС, формуючи своє ставлення до подій в Україні і оцінку дій Росії проти нашої країни.