Угоду про асоціацію України з Європейським Союзом виконано на 43%, свідчать дані звіту про результати виконання угоди в 2019 році.
"37% - прогрес виконання Угоди про асоціацію від запланованого обсягу реалізації завдань у 2019 році. 43% - загальний прогрес виконання Угоди про асоціацію станом на 01.01.2020", - пишуть "Українські новини" із посиланням на звіт.
У 2019 році Кабінет міністрів виконав 53% завдань, Верховна Рада – 12%, інші установи – 21%. Зокрема, запроваджено щорічні євроінтеграційні засідання уряду, стартував проєкт зі створення офісів євроінтеграції в регіонах, досягнуто домовленості з ЄС щодо підготовки до "промислового безвізу".
"Експорт українських товарів і послуг до країн ЄС зріс до $ 25 млрд", - йдеться у звіті.
Україна експортує переважно продукти АПК і сировину, натомість близько половини імпорту припадає на високотехнологічну продукцію і товари з високою доданою вартістю, що пришвидшує зростання торговельного дисбалансу не на нашу користь.
Також минулого року було прийнято майже 30 євроінтеграційних законів: про авторизованого економічного оператора, про національну електронну транзитну систему, про перезапуск НАЗК, про ратифікацію угод на 472 млн євро від міжнародних партнерів, пише LB.ua.
Пріоритетними напрямками на 2020 рік визначено: інтеграцію в цифровий і енергетичний ринки ЄС, укладення угоди про спільний авіаційний простір, старт роботи місії для адаптації законодавства до стандартів ЄС у межах підготовки до "промислового безвізу", розвиток діалогу в рамках Європейської зеленої угоди з декарбонізації і захисту навколишнього середовища.
Україна потребує підтримки Європейського Союзу у впровадженні реформ. Раніше сприяти цьому міг Європейський інструмент сусідства (ЄІС), який відповідає за розподіл фінансування на підтримку реформ у країнах, які є асоційованими партнерами ЄС. Однак через складнощі з ухваленням семирічного бюджету блоку його існування опинилося під загрозою.
Докладніше про потреби українських реформ та підтримку ЄС читайте у статті Миколи Точицького "Нашим реформам потрібна підтримка ЄС".