UA / RU
Підтримати ZN.ua

Україна судитиметься з РФ через завдані будівництвом Керченського мосту збитки

В Кабміні підраховують збитки Маріупольської та Бердянської торговельних портів.

Українські порти несуть збитки через обмеження Російською Федерацією судноплавства через Керченську протоку через будівництво мосту сыж РФ і окупованим Кримом. Український уряд в зв'язку з цим готує позов проти Росії, повідомляє прес-служба Кабінету міністрів.

"Міністерство юстиції у межах наявних судових позовів проти Росії відокремлює, виділяє проблему перекриття Керченського каналу та введення обмежень по судноплавству. Зараз готується позов і підраховуються збитки недоотриманих коштів Маріупольським і Бердянським торговельними портами", – повідомив заступник міністра інфраструктури України Юрій Лавренюк на зустрічі з профспілками морських і річкових портів у вівторок, 1 серпня.

До аналізу проблеми і вироблення стратегії дій залучені Мін'юст, Мінінфраструктури, Міністерство закордонних справ і Рада національної безпеки й оборони.

Як повідомлялося, в червні стало відомо про підготовку Міністерством транспорту РФ проекту наказу про закриття Керченської протоки у серпні-вересні 2017 року для постановки арки Керченського мосту.

Мінінфраструктури України звернулося зі скаргою до Міжнародної морської організації, оскільки такі дії з боку РФ можуть завдати значної шкоди не тільки безпеці судноплавства, але й національній безпеці України.

У травні прокуратурі Автономної Республіки Крим повідомляли, що екологічні порушення при будівництві Росією моста через Керченську протоку можуть перетворити Азовське море в затоку Чорного моря. Будівництво може спричинити за собою регіональну екологічну катастрофу.

Загальна вартість Керченського мосту - 228 млрд руб., генпідрядник - ТОВ "Стройгазмонтаж" Аркадія Ротенберга. Транспортний перехід через протоку спроектований у вигляді двох паралельних мостів. Відкриття автомобільного руху має відбутися наприкінці 2018 року, залізничного - у 2019 році.