Україна може відмовитися від дотримання Мінських угод у разі, якщо Німеччина, Франція та інші держави знімуть санкції проти Росії у Раді Європи. Про це під час візиту до Брюсселю заявив міністр закордонних справ Павло Клімкін.
Як повідомляє "Європейська правда", глава МЗС України наголосив, що на зустрічах у неділю ввечері та у понеділок уже повідомив про це колег-міністрів з європейських держав.
"Якщо ви підете (на зняття санкційного тиску), як хочуть декілька країн, я того ж дня вийду і скажу, що Мінську у нас відтепер немає, і його вбила не тільки Росія, його вбили також ви", - розповів про переговори Клімкін.
Він додав, що попри відсутність прямого зв'язку між "Мінськом" та санкційним тиском на РФ у Раді Європи, Україна має підстави для такого кроку.
"Якщо зараз, після того як Росія почала видавати паспорти, ви підете на кроки назустріч Росії – тоді тотально руйнується взагалі вся логіка того, що ми досі робили", - пояснив Клімкін.
Зазначимо, що головним лобістом зняття санкційного тиску є Німеччина, яку підтримують французи та низка інших держав. Клімкин підтвердив, що сконцентрувався на переговорах із ними.
"Німці це почули, і французи це почули, і голандці. Чи погодилися? Спитайте у них. Але з німецьким міністром ми окремо дуже довго це обговорювали сьогодні", - додав глава МЗС.
Нагадаємо, що на зимовій ПАРЄ в січні російська делегація не брала участі та відмовилася платити членські внески в 2019 році. Тоді ж Бюро ПАРЄ внесло зміни до правил формування комітетів, позбавивши Україну місця у регламентному комітеті, що розглядає можливість зняття санкцій з Росії.
Нещодавно президент Франції Еммануель Макрон заявив, що Росія повинна залишитися у складі Ради Європи. Водночас у Німеччині дипломати та депутати відкрито проводять роботу для зняття санкційного тиску з Російської Федерації у Раді Європи.
У грудні 2017 року делегації 20 країн-членів Парламентської асамблеї Ради Європи підписали декларацію, в якій закликали припинити спроби повернути Росію до ПАРЄ.
Натомість в червні 2018 року Бюро ПАРЄ ініціювало внесення змін до правил процедури асамблеї на осінній сесії органу, які дозволять російській делегації повернутися на тих умовах, в яких вона зацікавлена.
Докладніше про ситуацію з поверненням Росії до ПАРЄ читайте в матеріалі Дмитра Кулеби "Рада Європи і "божевільний"" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".