UA / RU
Підтримати ZN.ua

Україна повинна співпрацювати з іншими країнами для запобігання втручання у вибори - Порошенко

За словами Порошенка, українські дипломати повинні вивчити досвід інших держав, як на законодавчому, так і на виконавчому рівні.

Україна має вже зараз шукати шляхи співробітництва з іншими державами для координації зусиль щодо запобігання втручання у виборчий процес, зокрема з боку Російської Федерації. Про це заявив президент України Петро Порошенко під час зустрічі з керівниками закордонних дипломатичних установ України у вівторок у Києві.

"Кремль вміло прикриває свою підривну діяльність демократичними цінностями, демократичними принципами, і ми вже зараз повинні шукати шляхи для співробітництва з іншими державами та координувати зусилля для вироблення надійного механізму щодо запобігання стороннього втручання у виборчий процес та забезпечення вільного волевиявлення наших громадян", - заявив Порошенко

За його словами, вже сьогодні провідні IT-компанії фіксують створення десятків тисяч "фейкових акаунтів з російським корінням".

"Росія готується до нової потужної маніпулятивної кампанії: фейк ньюс, підрив стабільності. І в мене немає ніякого сумніву, що Москва не втратить жодної можливості, щоб дискредитувати наші з вами досягнення, щоб посіяти зневіру громадян у завтрашньому дні", - зазначив Порошенко.

Він додав, що українські дипломати повинні вивчити досвід кожної країни, як законодавчий, так і виконавчий. На думку Порошенка, це є важливим оскільки "Росія добре набила руку в інших країнах".

Раніше радник президента США з питань нацбезпеки Джон Болтон заявив про те, що Сполучені Штати Америки готові співпрацювати з урядом України в питанні недопущення втручання Росії в українські вибори.

Крім того, Порошенко вже доручив Раді національної безпеки і оборони (РНБО) провести окреме засідання з протидії втручання у вибори.

Нагадаємо, що Міністерство юстиції США висунуло офіційні звинувачення у відношенні 12 співробітників військової розвідки Росії за втручання у вибори президента США в 2016 році. Російських розвідників звинуватили у зломі електронної пошти керівників Демократичної партії. Про це оголосив заступник генпрокурора США Рід Розенштайн.

Міністерство юстиції США передало в Палату Представників Конгресу більше тисячі секретних документів по справі про російське втручання у вибори президента США в 2016 році.