Законодавство про воєнний і надзвичайний стан в Україні потребує досить інтенсивної ревізії. Про це пише доктор юридичних наук, директор Центру правотворчості УжНУ Михайло Савчин в своїй статті для ZN.UA.
"Перш за все, слід обмежити свободу рішень виконавчої влади у визначенні допустимих меж обмежень прав і свобод людини", - зазначив він.
Савчин пов'язує відсутність офіційного оголошення воєнного стану "саме з проблемами з'ясування у відповідному указі президента допустимих меж обмеження прав людини".
На його думку, аналогічна ситуація і зі ст. 15 Європейської конвенції з прав людини про те, що "в умовах суспільної небезпеки, яка загрожує життю нації, Україна змушена вживати заходів, котрі відступають від її зобов'язань за цією Конвенцією".
"Однак це питання пов'язане з відповідальністю посадових осіб, які мають сформулювати таку офіційну заяву про межі допустимого відхилення України від міжнародних зобов'язань", - зазначив експерт.
"Загалом, у Конституцію бажано внести зміни, які би посилили парламентський контроль і конкретизували допустимі межі обмежень прав людини державою у разі настання певних суспільних загроз, які посягають на життєздатність нації", - вважає юрист.
Докладніше читайте в матеріалі Михайла Савчина "Конституційний аудит і конституційна реформа (санація)" у свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна".