Сьогодні рівень дипломатичної присутності України в Росії і Росії в Україні - критично мінімальний, сказав в інтерв'ю DT.UA глава українського МЗС Павло Клімкін.
"Поки ми не плануємо звертатися до Росії з пропозицією скоротити кількість співробітників її дипустанов в Україні", - підкреслив він.
Він пояснює: Росія сама це зробила ще до окупації Криму - тоді Україну залишили досить багато співробітників її дипустанов.
За даними Клімкіна, сьогодні в посольстві і торговому представництві Росії в Україні працюють трохи більше 30 дипломатів. Ще 13 - у трьох генеральних консульствf[ РФ у Харкові, Одесі та Львові.
"Нам зараз невідомо про будь-які ініціативи російської сторони щодо оптимізації її консульської присутності на території України. У будь-якому випадку ці питання Росія повинна погоджувати з українською стороною", - говорить він.
Клімкін нагадує, що з моменту початку агресії Росії в Криму, Україна скоротила свою дипприсутність в РФ - відкликала з Москви для консультацій свого посла, закрила свої генконсульства в Нижньому Новгороді, був значно зменшений штат посольства і консульські установи.
"Але питання, які ми повинні вирішувати, насамперед, у консульській сфері, залишаються", - говорить міністр. Саме цей момент є однією з причин, чому Україна не розриває дипломатичні відносини з РФ.
За даними глави МЗС, на сьогодні в посольстві України в РФ працюють близько 40 співробітників, у тому числі понад 20 - у консульських установах.
При цьому Він уточнив, що рішення про ліквідацію Генерального консульства України в Нижньому Новгороді "не мало політичного контексту і приймалося в рамках планової оптимізації консульської присутності".
Більше читайте у матеріалі Володимира Кравченка "Україна - Росія: "дружба" через фронт" у свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна".