Глава української дипломатії Павло Клімкін вважає, що Україна поки що не стала заручницею майбутніх президентських виборів у Сполучених Штатів, які відбудуться в листопаді 2020 року. Але дипломат переконаний, що така перспектива – найгірше, що може статися з партнерством Україна-США.
"Поки 100% не стала. Але кожен повинен думати, що він робить. Така загроза теоретично є, практичної я сьогодні не бачу. Ми працюємо, щоб цього за визначенням не сталося. Якщо це станеться, це найгірше, що може трапитися для нашого партнерства і дружби з США", - сказав він журналістам у Брюсселі в понеділок.
Міністр закордонних справ, коментуючи відміну поїздки в Україну особистого юриста Трампа Руді Джуліані, сказав, що "завжди є якісь люди, які хочуть грати в ігри, не розуміючи, хто учасники цих ігор, які правила".
Клімкін вважає, що необхідно підтримувати двопартійну підтримку України в Конгресі США.
За даними DT.UA, Рудольф Джуліані і спецпредставник держдепартаменту США з питань України Курт Волкер сприяли появі інтерв'ю генпрокурора України Юрія Луценка в американському виданні The Hill, де той заявив, що ГПУ розслідує умисність "зливу" НАБУ інформації про фінансові виплати Полу Манафорту Партією регіонів з метою вплинути на вибори в США в 2016 р. на користь Хілларі Клінтон. Витік цих даних у ЗМІ викликав відставку Манафорта з посади голови штабу кандидата в президенти США Трампа.
У травні Джуліані скасував свій візит до Києва для зустрічі з новообраним президентом Володимиром Зеленським, заявивши, що може опинитися серед "людей, які є ворогами президента, а в деяких випадках і ворогами США". Він також висловив побоювання, що Зеленський "буде оточений ворогами президента США".
21 серпня минулого року суд присяжних визнав американського політтехнолога винним за вісьмома пунктами з 18. Манафорт став першим із колишніх помічників Трампа, хто постав перед судом за обвинуваченнями у банківському та податковому шахрайстві.
30 жовтня 2017 року Пол Манафорт здався ФБР. Манафорту та його діловому партнеру Ріку Гейтсу висунули обвинувачення по 12 пунктах, згодом Гейтс дав свідчення проти партнера.
Їх обвинувачують у "змові проти США, змові з метою відмивання грошей, діях у якості незареєстрованого іноземного агента, наданні неправдивих відомостей у межах закону про реєстрацію іноземних агентів (FARA) і неподанні звітів по закордонних банківських рахунках". Левова частка обвинувачень також пов'язана з діяльністю Манафорта в Україні, де робота на користь режиму Януковича збагатила політтехнолога на понад $ 60 мільйонів.