Україна не погоджується з думкою деяких членів НАТО про те, що вступ країни до Північноатлантичного альянсу спровокує Росію на ще більшу, ніж зараз, агресію, зазначає голова представництва України при НАТО Вадим Пристайко. І нагадує про те, що не всі члени Альянсу підтримують вступ України за нинішніх умовах.
"Справді, більшість членів НАТО, вони не готові до такого кроку. Ми з вами не приховуємо цього. Ми усвідомлюємо це. Є багато причин", - пояснив дипломат, виступаючи у прес-клубі XIII наради керівників українських дипустанов за кордоном.
І назвав головною причиною цього Росію і її реакцію. Якою, на думку деяких членів Альянсу, стане агресія. "Деякі члени НАТО вважають, що такий крок буде провокувати Росію на наступне загострення, на агресію", - цитує Пристайко УНІАН.
Український дипломат також нагадав про те, що після Бухарестського саміту НАТО в 2008 році, коли Україна не отримала плану дій на шляху до членства в Альянсі, було прийнято рішення виконувати "Річні національні програми", які українська сторона затверджуватиме сама. Їх Україна виконує вже десять років, нагадав він.
"Момент прийняття політичного рішення, він дійсно найбільш чутливий, і тут слово такого лідера як (канцлер Німеччини – ред.) Ангела Меркель відіграє велику роль. Разом із тим, хочу ще раз сказати, що всі лідери, як у Джорджа Оруелла, рівні і всі члени НАТО рівні... Ми очікуємо, що якщо один з лідерів НАТО буде налаштований так, як пообіцяв це пан Болтон (радник президента США з питань нацбезпеки – ред.), я думаю, це рішення проходитиме простіше", - додав він.
Раніше Вадим Пристайко заявив про те, що НАТО зараз не готове запросити Україну в програму особливих можливостей (EOP). Але, за словами генерального секретаря НАТО Єнса Столтенберга, окрім програм є "багато інструментів для розвитку відносин з Україною". Зокрема затверджені плани підтримки та допомоги.
Як повідомлялося, президент України Петро Порошенко анонсував внесення до Верховної Ради законопроекту, що закріплює Конституції курс євроатлантичної інтеграції України. Відповідний документ президент має намір внести у парламент до початку 9-ї сесії.
Про перспективи європейської та євроатлантичної інтеграції України та результати нещодавніх самітів ЄС і НАТО читайте у матеріалі Іванни Климпуш-Цинцадзе "Уперед і вгору" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".