UA / RU
Підтримати ZN.ua

Україна не планує перезавантажувати відносини з США – Bloomberg

Глава української дипломатії Пристайко каже, що уряд не вірить, що відносини з США потрібно "перезавантажити".

Україна хоче продовжувати розвивати існуючі відносини з США після того, як країна була втягнута у внутрішні справи Сполучених Штатів під час справи щодо імпічменту президента Дональда Трампа, заявив міністр закордонних справ України.

Уряд України "щасливий, що все розслідування, вся справа щодо імпічменту завершена", - заявив міністр закордонних справ Вадим Пристайко в середу в інтерв'ю телеканалу Bloomberg в Нью-Йорку. "Ми сподіваємось, що ніхто втручатиметься у наші вибори. Це те, що ми намагаємось робити тут, триматися подалі від ваших внутрішніх справ з вашими виборами, особливо у рік, коли вони проводяться".

Україна була втягнута в жорстоку політичну боротьбу в США після телефонної розмови між Дональдом Трампом і президентом України Володимиром Зеленським, яка запустила процес імпічменту. Президент США був виправданий Сенатом минулого місяця у справі про тиск на український уряд, щоб примусити його розпочати розслідування щодо колишнього віце-президента Джо Байдена для сприяння переобранню Трампа на другий термін.

Сенатор-демократ Кріс Мерфі заявив у Києві минулого тижня після зустрічі з Зеленським, що настав час республіканцям та демократам вийти з кризи та підтримати Україну з допомогою у сфері безпеки. Мерфі виступив під час спільного візиту разом з сенаторами-республіканцями Роном Джонсоном та Джоном Баррассо. Свідки в розслідуванні імпічменту у Палати представників заявили, що Трамп протягом місяця минулого року затримав цю допомогу для тиску на Зеленського, щоб примусити останнього оголосити розслідування щодо Байдена та демократів.

Український уряд не вірить, що його відносини з США потрібно "перезавантажити", - сказав Пристайко. Україна була "втягнута" у цю справу, але "ми не віримо, що це вплинуло на наші відносини", - додав він.

Україна залишається наодинці у запеклій боротьбі з Росією після того, як президент Володимир Путін анексував Крим у 2014 році, в конфлікті, який забрав понад 13 000 життів. Переговори, які відбулися за посередництва Німеччини та Франції, дали певний прогрес, включаючи обмін полоненими, але ситуацію досі не вирішено.

У вівторок, під час спроби російських бойовиків просунутися за межі лінії розмежування, узгодженої у рамках мирної угоди 5 років тому, загинув український військовий. Інцидент трапився лише через кілька днів після того, як заступником глави Адміністрації президента Росії і відповідальним за український напрямок став Володимир Козак, який має репутацію прагматика, зазначає видання.

Україна веде війну з Росією шість років, тому що "ми робимо такий самий вибір, як американський народ - ринкова економіка та справедливі демократичні свободи", - сказав Пристайко.

Україна застосує міжнародний тиск, щоб переконати Іран співпрацювати, щоб надати більше інформації про обставини, що призвели до збиття українського пасажирського літака в січні, коли Корпус вартових ісламської революції випустив ракетний залп по американській базі в Іраку.

"Ми маємо в своєму розпорядженні деякі інструменти, щоб їх підштовхнути, якщо вони, можливо, недостатньо співпрацюватимуть", - сказав Пристайко. "Ми вважаємо, що вони не мають технічної можливості зробити це таким чином, щоб у світі повірили, що це" допоможе у розслідуванні.

Сьогодні Вадим Пристайко обговорить з міністром інфраструктури та доріг Ірану питання передачі Україні бортових самописців збитого в Тегерані літака МАУ. У Київ з робочим візитом вже прибула іранська делегація. Ще вчора міністр закордонних справ Ірану Мохаммад Джавад Заріф заявляв, що його країна не дозволить бортовим самописцям покинути Іран і бути розшифрованим без присутності посланців Ісламської Республіки.