Міністр закордонних справ України Павло Клімкін по завершенні зустрічі "Нормандської четвірки" у Берліні заявив, що Київ наполягає на створенні додаткових баз для СММ ОБСЄ на території Донбасу.
"Я намагався просунути пункт про створення додаткових баз для базування СММ ОБСЄ на території Донбасу", - сказав Клімкін.
За його словами, такі пункти повинні бути як біля лінії розмежування, так і ближче до українсько-російського кордону.
"Ми зараз обговорюємо створення ряду таких баз, три бази СММ вже почали роботу, але нам треба набагато більше, інакше у нас надійного доступу не буде", - зазначив глава МЗС України, додавши, що без доступу спостерігачів не можна говорити про безпеку. В цьому питанні українську позицію "постійно підтримували колеги з ФРН і Франції".
5 листопада заступник голови СММ ОБСЄ в Україні Олександр Хуг повідомив, що місія ОБСЄ отримала доступ до деяких пунктів пропуску на російсько-українському кордоні в Луганській області. За його словами, спостерігачам також вдалося відвідати Горлівку та Дебальцеве.
З 2-го жовтня в зоні антитерористичної операції незаконні збройні формування в цілому дотримуються режиму припинення вогню. Тридобова тиша дозволила почати двосторонній процес відведення техніки і озброєння калібром менше ста міліметрів від лінії розмежування. Процес відведення озброєнь в зоні АТО займе 41 день.
Незважаючи на оголошене перемир'я і відведення озброєнь від лінії розмежування, бойовики так званих "ДНР" і "ЛНР" періодично здійснюють збройні провокації.
У теж час в ОБСЄ заявили про порушення бойовиками Мінських угод. На територіях, підконтрольних так званим "ЛНР" і "ДНР", була зафіксована нова бронетехніка.