UA / RU
Підтримати ZN.ua

Україна на Генасамблеї ООН наполягатиме на демілітаризації Криму

Не тільки Крим, але й весь Чорноморський регіон необхідно звільнити від значної кількості російської військової техніки, переконані у МЗС України.

На засіданні Генеральної асамблеї ООН у четвер, 27 березня, у Нью-Йорку Україна буде наполягати на демілітаризації Криму. Про це заявив заступник міністра закордонних справ Данило Лубківський.

"Жодним чином виведення українських військових з Криму не є помилкою. Демілітаризація - це процес загальнобезпечного характеру. В ньому можуть бути різні етапи", - сказав заступник глави МЗС.

Окрім того, Лубківський додав, що не тільки Крим, але і весь Чорноморський регіон необхідно звільнити від значної кількості російської військової техніки.

24 березня на засіданні РНБО було прийнято рішення провести передислокацію військових частин у Криму. Генеральна асамблея ООН є головним дорадчим органом ООН. Вона складається із представників усіх 193 держав-членів, кожна з яких має один голос. Рішення щодо важливих питань, таких як питання миру і безпеки або прийом нових членів, вимагають більшості у дві третини голосів. Рішення з інших питань приймають простою більшістю. Всі резолюції Генасамблеї ООН є рекомендаційними. !zn

Читайте також:

США та 40 інших країн звернулися в ООН зі скаргою на Росію

Україна внесла на розгляд Генасамблеї ООН проект резолюції щодо Криму

Пан Гі Мун: Ядерні країни порушили зобов'язання, гарантовані Україні Будапештським меморандумом

Генсек ООН висловив "глибоку стурбованість" у зв'язку з подіями у Криму