UA / RU
Підтримати ZN.ua

Україна може відмовитися від перевірки законів у Венеціанській комісії

Європа не стане впливати на наміри української влади відмовитися від практики направлення законопроектів до Венеціанської комісії, тому, що дана процедура не є обов'язковою.

В Адміністрації президента можуть відмовитися від надання законопроектів на оцінку 3.

"Можливо, ми не будемо витрачати час на багатомісячну процедуру експертизи в європейських інституціях",- сказав він.

При цьому він нагадав, що опозиція відмовляється голосувати за законопроект про внесення змін до 3 у сфері судоустрою, який отримав підтримку Венеційської комісії, а також не голосувала за інші законопроекти, підтримані експертами Європи.

"Дуже хотілося б, щоб всі політичні сили з повагою ставилися до європейських інституцій. І ми були дуже здивовані, коли опозиція звинуватила Венеціанську комісію у тиску на них",- сказав радник президента, повідомляє "Коммерсантъ-Україна".

Він також заявив, що в Києві чекають на "публічний сигнал" з боку Ради Європи, щоб прийняти рішення про продовження або припинення співпраці у сфері оцінки законопроектів.

Варто відзначити, що голова директорату РЄ з питань прав людини Хрістос Якумопулос, який очолював європейську делегацію, заявив, що в Європі не стануть впливати на наміри української влади.

"Експертиза Венеціанської комісії - не обов'язок, а лише право влади. Вона може як звертатися, так і не звертатися до комісії. Ми щасливі, коли в України є таке бажання, але не будемо домагатися співпраці", - сказав він.

У той же час він сумнівається, що Адміністрація президента виконає свої погрози. "Я не думаю, що є реальний ризик розриву сформованих традицій співпраці",- заявив Хрістос Якумопулос.

Нагадаємо, 24 вересня Конституційний суд схвалив ініційований президентом Віктором Януковичем законопроект №2522а "Про внесення змін до Конституції України щодо посилення гарантій незалежних суддів", який наділяє голову держави правом призначати суддів безстроково, але позбавляє його права ліквідації судів.

Пізніше Верховна Рада підтримала постанову про прийняття законопроекту за основу і в цілому.

Законопроект отримав підтримку Венеційської комісії, однак представники опозиції заявили, що не будуть голосувати за його прийняття і подали до комітету Верховної Ради свої пропозиції до законопроекту президента. !zn

Читайте також:

Венеціанська комісія висунула п'ять претензій до законопроекту "Про прокуратуру"

Регіонали запропонували змінити закон про вибори, не чекаючи на вердикт Венеціанської комісії

Венеціанська комісія вітає запропоновані зміни процедури призначення суддів