Віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Дмитро Кулеба назвав п'ять напрямів, за якими Україна продовжить співпрацю з НАТО.
На спільному брифінгу із заступницею генерального секретаря Альянсу Беттіною Каденбах він сказав, що першим напрямком є реформа сектору оборони і безпеки. Увагу приділятимуть зміцненню Військово-морських сил України, Сил спецоперацій, логістики, кіберзахисту і військової поліції, передає "Укрінформ".
Другий напрямок – розвиток демократичного цивільного контролю над сектором безпеки і оборони, третій – професійна освіта і розвиток військових та цивільного персоналу.
Четвертим напрямком буде розвиток національної стійкості як системи заходів, що дозволяють органам держави ефективно зупиняти і протидіяти сучасним викликам і загрозам, зокрема, гібридним. П'ятим напрямком є безпека людини, зазначив Кулеба.
"Ми хочемо зробити співробітництво з НАТО максимально людиноцентричним, тому що зрештою ми робимо євроатлантичну інтеграцію для того, щоб кожен український громадянин відчував себе захищеним", - пояснив він.
За словами віце-прем'єра, в рамках дводенного візиту Північноатлантичної ради в Одесу і Київ керівництво України запевнило партнерів по НАТО у незмінності євроатлантичного курсу країни.
Раніше Дмитро Кулеба заявив, що українська сторона не подаватиме повторну заявку на отримання Плану дій щодо членства в НАТО, оскільки вже подала такий документ у 2008 році.
У свою чергу, генсек НАТО Єнс Столтенберг розповів, що в рамках відносин України і Альянсу буде запущено нову ініціативу, націлену на об'єднання всіх існуючих форматів співпраці з Україною.
Детальніше про співробітництво НАТО із новою владою України читайте у статті Данила Пилипчука "Стандартний набір" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".