Україна і Фінляндія розкрили одна для одної архіви часів Другої світової війни і обмінялися відомостями про загиблих в ці роки.
Делегація Національного архіву Фінляндії на чолі з Генеральним директором Юссі Нуортева передала голові Служби безпеки України матеріали про українців, загиблих у роки Другої світової війни, повідомили у прес-центрі Служби безпеки України.
"В ході зустрічі співробітники Галузевого державного архіву СБУ отримали від іноземної сторони базу даних на більш ніж 1600 українців, загиблих у таборах військовополонених в роки Другої світової війни на території Фінляндії", – сказано в повідомленні на сайті відомства в четвер.
У відповідь представники СБУ передали зарубіжній делегації копії розсекречених архівних документів, що стосуються історії Фінляндії.
"Сьогодні ми маємо приклад успішного співробітництва з обміну даними про загиблих і репресованих у Другій світовій війні", - зазначив під час зустрічі голова СБУ Іван Баканов.
Фінські колеги повідомили, що в майбутньому планують передати відомості ще про 5 тис. українських військовополонених, яких повернули в СРСР після закінчення війни.
"Враховуючи зміст переданих українській стороні матеріалів, ми впевнено можемо сказати, що між нашими країнами в контексті історії, є багато спільного", - зазначив Юссі Нуортева.
У відомстві також додали, що проведення міжнародної зустрічі та отримання найважливіших архівних даних від іноземних партнерів стало можливим завдяки підписаному у травні 2019 року Меморандуму про співпрацю між Галузевим державним архівом СБУ та Національним архівом Фінляндії.
Раніше повідомлялося, що 12 вересня в рамках офіційного візиту в Україну відбудеться зустріч Саулі Нііністьо із Володимиром Зеленським. Минулий свій візит в Україну президент Нііністьо здійснив ще 2014 року.