UA / RU
Підтримати ZN.ua

Україна хоче відкрити генконсульство в Тирасполі

За даними МЗС, у Придністров'ї знаходиться більше 90 тисяч українців, тому є доцільність відкрити консульську установу України в Тирасполі.

Київ вважає доцільним розширити свою дипломатичну присутність у Придністровському регіоні, повідомив спецпредставник чинного глави ОБСЄ з питань конфліктів Андрій Дещиця.

"Хочу підтвердити, що дійсно Україна зацікавлена в збільшенні консульської присутності в Республіці Молдова. Це питання вже давно стоїть на порядку денному українсько-молдавських двосторонніх відносин і це обумовлено великою кількістю українських громадян, які проживають у цій країні, зокрема, на території Придністровського регіону", - повідомив він.

За даними МЗС, у Придністров'ї знаходиться більше 90 тис. українців, тому є доцільність відкрити консульську установу України в Тирасполі.

"Однак хочу підкреслити, що ці питання є предметом обговорення з Кишиневом, у рамках консультацій між профільними відомствами України та Молдови", - підкреслив Дещиця.

Нагадаємо, незадовго до розпаду СРСР, 2 вересня 1990 року, п'ять розташованих на лівому березі Дністра районів Молдови оголосили про створення Придністровської союзної республіки в складі СРСР, а потім - незалежної Придністровської Молдавської Республіки (ПМР) з центром у Тирасполі. При цьому місто Бендери і кілька прилеглих до нього правобережних сіл висловилися за входження до складу ПМР. Причиною для такого кроку стали заяви націоналістично настроєних радикалів в Кишиневі про вихід Молдови з СССР і можливості її приєднання до Румунії.

Влада Молдови не погодилася з рішенням придністровських депутатів і спробувала вирішити проблему, ввівши війська в невизнану республіку. У березні 1992 року в Придністров'ї почався збройний конфлікт, що тривав кілька місяців, до середини липня. У результаті Кишинів втратив контроль над лівобережними районами, і Придністров'я стало територією фактично непідконтрольною Кишиневу з усіма атрибутами державності, включаючи власну валюту.

Міжнародного визнання Тирасполь не отримав, але активно цього добивається. Молдову даний варіант не влаштовує, вона пропонує придністровцям автономію у складі єдиної держави. !zn

Читайте також:

Молдова хоче повернути Придністров'я в єдиний політичний і культурний простір

Гагаузія може поставити питання про вихід зі складу Молдови

Україна на чолі ОБСЄ візьметься за "заморожені конфлікти"

Українці Придністров'я можуть стати невиїзними