UA / RU
Підтримати ZN.ua

Українські інтереси мають стати зрозумілими в усіх країнах світу – Зеленський

Президент назвав поточну дипломатичну активність надзвичайно високою.

Українська дипломатія має чітке завдання – вийти в усі регіони світу, де наша позиція поки що недостатньо представлена та зробити Україну і українські інтереси зрозумілими для всіх тих держав і народів, із якими ми поки що не маємо стабільних зв'язків. На цьому у вечірньому зверненні наголосив президент України Володимир Зеленський.

Зокрема, за його словами, це стосується азійських напрямків, а також Африки та Латинської Америки.

Президент розповів українцям про проміжні підсумки дипломатичного марафону, який був особливо насиченим минулого тижня.

«Наша активність зараз – дуже висока. Майже щодня є нові домовленості. Минулий тиждень був особливо потужним. Але головне – щоб кожна досягнута домовленість якнайшвидше переростала в конкретне постачання для нашої оборони, в конкретну взаємодію між державами, в конкретні підписані документи», — наголосив Зеленський.

Президент повідомив про досягнення важливого розуміння з Британією щодо далекобійної зброї та необхідності пришвидшити постачання танків, назвав сильною зустріч в Парижі з президентом Макроном і канцлером Шольцом та розповів про візит у Брюссель.

«Він став таким, якого ще не було в історії наших відносин із Євросоюзом. Уперше – така увага до України, уперше – зустріч одразу з усіма лідерами Європи та плюс іще серія розмов із європейськими лідерами – максимально динамічних, змістовних і позбавлених зайвої політизації. З кожним лідером ми проговорили суто ті речі, які важливі для наших відносин і для європейської спільноти загалом. Не було жодної порожньої розмови. Я дякую за це всім нашим партнерам», — підкреслив глава держави.

Читайте також: Отримали хороші сигнали: президент підбив підсумки дипломатичного марафону Лондон-Париж-Брюссель

Особливо він відзначив переговори з Польщею: президентом Анджеєм Дудою та прем'єр-міністром Матеушем Моравецьким. Зеленський відзначив повне взаєморозуміння з польськими братами.

«І дуже важливо – маємо чітку підтримку з боку європейських інституцій та європейських лідерів нашої мети підготуватися та вже цього року розпочати переговори щодо членства України в ЄС.  Зараз більше, ніж будь-коли, відчувається, що європейські цілі України стають реальністю. Коли нарешті реальних досягнень відчутно більше, ніж політичних декларацій», — розповів він.

Читайте також: FT: Зустріч Зеленського з лідерами ЄС може залишити великі проблеми без вирішення

Президент додав, що дипломатичний марафон триває. На 14 лютого заплановний черговий «Рамштайн», крім того він анонсував нові двосторонні переговори та зустрічі.

Що дали зустрічі Зеленського з прем’єр-міністром Великої Британії Ріші Сунаком в Лондоні, а ще з президентом Франції Еммануелем Макроном і канцлером Німеччини Олафом Шольцом в Парижі? Чи європейські політики тепер підтримають пришвидшений вступ України в ЄС? Після західних танків чи отримає Київ ще й західні винищувачі? Експерти Atlantic Council спробували пояснити сенс європейського туру Зеленського і чого тепер варто чекати від кожної зі столиць.