UA / RU
Підтримати ZN.ua

Україна вперше бере участь в переговорах глав МЗС Східного флангу НАТО

Запрошення України на зустріч є політичним сигналом і конкретною дією щодо її підтримки.

Сьогодні Україна вперше бере участь в переговорах трикутника Польща-Румунія-Туреччина в Бухаресті. На зустріч також запросили Грузію. Про це міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба написав в Facebook.

"Мої шанування з Бухареста. Тут сьогодні Україна вперше бере участь у переговорах трикутника Румунії, Польщі та Туреччини - Східного флангу НАТО. Бухарест, Варшава та Анкара заснували цей тристоронній формат у 2012 році на саміті Альянсу у Чикаго. Сьогодні вони вперше запросили гостей - Україну та Грузію - взяти участь у їхній зустрічі. І це не просто запрошення", - написав міністр.

Він заявив, що запрошення України та Грузії на цю зустріч є політичним сигналом і конкретною дією щодо їх підтримки у важкий момент.

"Україна є ключовим партнером НАТО в регіоні Чорного моря разом з Грузією, і становить невід'ємну частину формули його безпеки і процвітання", - підкреслив Кулеба.

Глава українського МЗС уточнив, що під час переговорів Східного флангу НАТО він зустрінеться з Давидом Залкаліані, Богданом Ауреску, Збігнєвом Рау і Мевлютом Чавушоглу. 

"Йтиметься і про посилення присутності і готовності НАТО до зміцнення безпеки і стабільності в регіоні, і про євроатлантичні перспективи України і Грузії, і про ініційований Україною форматі Кримської платформи. Окремо поспілкуємося в двосторонньому форматі з колегами про політику і торгівлі у відносинах між нашими країнами", - розповів міністр.

Читайте також: Західні союзники повинні діяти вже зараз, щоб не було нового наступу РФ – Кулеба

Нагадаємо, ініціатива створення тристороннього формату Польща-Румунія-Туреччина належить Румунії. На рівні міністрів закордонних справ формат збирається щорічно з 2016 року.

13 квітня Дмитро Кулеба взяв участь у позачерговому засіданні Комісії Україна-НАТО, яке проходило в Брюсселі. Він запропонував членам Альянсу десять кроків на підтримку України.

Докладніше про те, як саме Київ хоче домогтися від НАТО виконання рішення Бухарестського саміту і чи вдасться Україні отримати хоча б План дій щодо членства, читайте в статті Володимира Кравченка «Обіцяного тринадцять (?) років чекають» у ZN.UA.