UA / RU
Підтримати ZN.ua

Україна виступила в ООН з заявою про порушення прав людини в Криму

Заяву підписали 40 країн.

Україна представила під час 48-ї сесії Ради ООН з прав людини в Женеві заяву від імені 40 держав про ситуацію з правами людини в окупованому Росією Криму. Про це інформує прес-служба МЗС.

У спільній заяві засуджуються грубі порушення Російською Федерацією прав людини в тимчасово окупованому Криму, проведення виборів в Державну думу РФ (17-19 вересня) на суверенній території України без згоди української сторони і заявляється невизнання результатів цих виборів, рішуче засуджуються політично мотивовані обшуки і затримання кримських татар, зокрема: Ельдара Одаманова, Асана і Азіза Ахметових, Шевкета Усейнова, першого заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Нарімана Джеляла.

У документі також заявлена підтримка Кримської платформи, осуд проведення виборів в Державну Думу РФ (17-19 вересня) на суверенній території України без згоди української сторони і невизнання результатів цих виборів, міститься заклик до РФ дотримуватися своїх зобов'язань, згідно з нормами міжнародного права, і засудження будь-яких спроб РФ легітимізувати анексію Криму.

Заяву підписали: Україна, Австрія, Австралія, Албанія, Бельгія, Болгарія, Великобританія, Греція, Грузія, Данія, Естонія, Ісландія, Ірландія, Іспанія. Італія, Канада, Латвія, Литва, Ліхтенштейн, Люксембург, Мальта, Молдова, Нідерланди, Нова Зеландія, Норвегія, Польща, Португалія, Румунія, Словенія, Словаччина, США, Туреччина, Фінляндія, Франція, Хорватія, Чехія, Чорногорія, Швейцарія, Швеція.

Читайте також: Як Україна виконує положення Конвенції ООН про права дитини – аналіз правозахисників

Раніше Світовий конгрес українців направив офіційне звернення на ім'я верховного комісара ООН з прав людини Мішеля Башелета в зв'язку зі зростаючими порушеннями прав людини етнічних українців в РФ і у відповідь на нові репресивні заходи, недавно введені російською владою проти української етнічної меншини.