UA / RU
Підтримати ZN.ua

Україна та Білорусь зробили крок у бік зниження напруженості – Резніков

Військові аташе обох країн були присутні на навчаннях 16-17 лютого.

Україні та Білорусі вдалося знизити градус військової напруженості та домовитися щодо протидії провокаціям, вважає очільник Міноборони Олексій Резніков. Про переговори з головою оборонного відомства сусідньої країни Віктором Хреніним Рєзніков розповів в інтерв'ю «РБК-Україна».

Міністр нагадав, що Україна не визнає легітимною чинну владу Білорусі, однак вважає за необхідне контактувати з нею у питаннях безпеки нашої країни.

Частина російських військових і техніки, стягнутих до кордонів України, перебуває у Білорусі, і може бути використана для атаки проти нашої країни. Розмова Резнікова та Хреніна була присвячена цій загрозі.

«Я його запитав, назвав місця, населені пункти, конкретні види важкого озброєння, які вони мають. Це стосується і білоруських «Ураганів» , і російських «Іскандерів» . Назвав і чисельність російського контингенту у них – скупчення угруповання у шість тисяч у районі Гомеля та три тисячі ближче до нашого кордону», – згадує міністр.

Хренін підтвердив ці дані, сказавши, що там проходитимуть навчання з оборони, стрільби. Вони спрямовані не проти України, а проти «віртуального суперника».

На уточнююче запитання журналіста, що назва суперника – «Дніпровія» – промовиста, голова Міноборони України відповів: «Так, але Україну вони ніде суперником не називали. І міністр сказав мені важливі слова: «Орієнтуєтеся на мене. Жодної агресії, жодної загрози з боку Білорусі щодо України немає і бути не може».

Щоб уникнути недомовок, провокацій або випадків, які можуть бути використані третьою стороною як провокація, сторони домовилися відновити комунікацію у межах чинної міжурядової угоди – контакти на рівні аташе з військових справ, збройних сил та міністрів.

«Щоб нікуди нічого не відкладати, ми домовилися, що наш аташе побуде на їхньому полігоні під час навчальних стрільб. І вчора він там був. А сьогодні їхній аташе присутній у Рівному на полігоні, де проходять наші навчання, де ми демонструємо, як ефективно українські воїни володіють уже українськими Javelin, NLAW, Bayraktar та Stinger для цілей оборони», - додає Олексій Резніков.

Міністр вважає, що Україна та Білорусь зробили хороший крок у бік зниження градусу напруженості.

«Ця напруга нам не потрібна. Мета будь-якого опонента – послабити тебе, змусивши сваритись ще й з іншими, розфокусувавши увагу. Ми знаємо небезпечні напрямки, якщо все ж ухвалять у Кремлі рішення. І наші ЗСУ до цього готові. Щоб не тримати розфокус і не відволікатися там, де ми могли б уникнути бою, ми будемо уникатимемо, щоб зберегти наші ресурси. Ось ціль мого дзвінка», - підсумував голова МОУ.

Читайте також: Резніков про телефонну розмову з главою Міноборони Білорусі: «Бачу перший крок до співпраці»

Голова МЗС України Дмитро Кулеба раніше заявив, що лукашенківська Білорусь стала ворожою для України. Білорусь регулярно проводить спільні навчання з РФ, після яких у країні залишаються підрозділи та техніка російської армії. А офіційні особи держави дозволяють собі агресивні висловлювання на адресу нашої країни.

Лукашенко погрожує розгорнути на кордоні з Україною російські ракетні комплекси А також заявив, що у разі ескалації російсько-української війни на Донбасі «Білорусь діятиме як Росія».

Чи вторгнуться росіяни з боку Білорусі? Яке місце посідає цей учасник Союзної держави у планах Кремля? Що планує робити Лукашенко? Чи візьмуть білоруські десантники разом із російськими участь у нападі на нашу країну? Пояснює Володимир Кравченко у статті «Чи вторгнеться Путін в Україну з Білорусі?» у ZN.UA.