UA / RU
Підтримати ZN.ua

Україна ратифікує Стамбульську конвенцію у 2022 році – Стефанішина

За словами Ольги Стефанішиної, ратифікацію Стамбульської конвенції підтримали і уряд, і президент.

Віцепрем'єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина розраховує, що Україна ратифікує Стамбульську конвенцію у 2022 році. Про це вона заявила в інтерв'ю «Інтерфакс-Україна».

«Великий досвід нератифікації Конвенції дає нам розуміння, які інструменти не є ефективними. З іншого боку, ми зробили кілька важливих речей, що наближають нас до ратифікації, і продовжимо цю роботу у 2022 році. Зокрема, ми сформували застереження до Конвенції, з якими подаватиметься документ на ратифікацію. Ці застереження є квінтесенцією всіх дискусій з різними сторонами, і з консервативним крилом суспільства, з релігійним співтовариством та з експертним середовищем. Вони припускають, що положення конвенції жодним чином не впливають на положення Конституції України, що Конвенція не стосується будь-яких питань гендерної ідеології чи ідентичності, і, відповідно, ці застереження знімають різночитання положень самої Конвенції», – заявила Стефанішина.

За словами віцепрем'єра, вона отримала листа від генсекретаря Ради Європи, в якому від імені ЄС було надано офіційне роз'яснення змісту самої конвенції.

«У цьому листі підтверджується, що Конвенція не має нічого спільного з питаннями гендерної ідентичності, що стосується виключно можливості захисту осіб, які страждають від домашнього насильства, вона дає додаткові інструменти міжнародного співробітництва та захисту наших громадян, за кордоном. Крім того, це дозволяє Україні стати об’єктом загальноєвропейського моніторингу», – додала Стефанішина.

Вона також заявила, що ратифікацію підтримали як уряд, так і президент. Відповідний законопроєкт мають внести до парламенту.

«Водночас, я, як віцепрем'єрка, яка координує цей процес в уряді, вважаю, що для ратифікації слід обрати правильний час. Ми на початку 2022 року сконцентруємося на комунікаційній кампанії, на роботі з депутатським корпусом, і перше півріччя проведемо під егідою налагодження консенсусу щодо ратифікації та подальшого внесення закону до парламенту», – додала віцепрем'єрка.

Відповідаючи на уточнююче питання, Стефанішина зазначила, що Стамбульську конвенцію мають ратифікувати цього року.

Читайте також: Як захистити жінок і дівчаток від цифрового насильства: рекомендації Ради Європи

Україна за 10 років виявилася неспроможною ратифікувати Стамбульську конвенцію - документ, що веде до вільного від насильства життя. ЄС неодноразово закликав Україну ратифікувати Стамбульську конвенцію За цей час у нашій країні змінилися 3,5 президента та 4 скликання Верховної Ради, які не знайшли в собі сміливості захистити власних громадян від насильства.

Представництво Європейського Союзу, Консультативна місія ЄС та Офіс Ради Європи в Україні закликали українську владу імплементувати всі положення чинного законодавства, посилити систему заходів та реагування на домашнє насильство, посилити нарощування потенціалу з цих питань та припинити негативне ставлення до згаданих питань серед представників влади.

Залишається здогадуватися, скільки винуватців злочинів залишаються без покарання, а жертв без шансів на відшкодування збитків. Детальніше читайте у статті Олени Подолян «Союз насильства та системи» для ZN.UA.