UA / RU
Підтримати ZN.ua

Україна працює над посиленням захисту прав корінних народів

Деокупація Криму означатиме не лише звільнення української території, а й можливість корінних народів повернутися додому.

Президент України Володимир Зеленський у  Міжнародний день корінних народів світу наголосив на важливості захисту прав народів, які зажди жили на території захопленого росіянами Криму.

«Ми приділяємо належну увагу боротьбі за права та історичну справедливість для корінних народів України – кримськотатарського народу, караїмів і кримчаків. Готуємо нові рішення для захисту та допомоги в реалізації їхніх прав. Готуємо й програми економічного відновлення Криму після звільнення від окупантів», - зазначив він під час вечірнього звернення.

Зеленський нагадав, що протягом століть в Україні жили й живуть різні національні спільноти. Україна – рідна для народів, чиї національні культури й прагнення формувались у Криму.

«Тому коли ми працюємо для звільнення півострова, ми боремось і за відновлення територіальної цілісності нашої держави, і за повернення дому корінним народам України», - наголосив президент.

Читайте також: Закон про корінні народи консолідує людей, які вважають Крим частиною України – Зеленський

9 серпня у світі відзначають Міжнародний день корінних народів. Народ кримчаків був майже знищений у 40-х роках минулого століття. А ті, хто залишився в живих, були депортовані з Криму командами НКВС у 1944-му. На жаль, у переліку Пам’ятних дат та ювілеїв 2021 року, затвердженому Постановою ВР, для вшанування пам’яті жертв масових розстрілів кримчаків місця не знайшлося. Більше про кримчаків, про те, чому важливо вшановувати в Україні пам’ять усіх загиблих і депортованих, – в статті Миколи Пугачова «Трагедія народу, історія якого замовчується».