Президент Володимир Зеленський очікує, що американські законодавці проголосують за виділення фінансування для України, водночас держава погодиться і на гроші в кредит, якщо будуть відсутні інші варіанти.
Про це він заявив у етері національного телемарафону. Зеленський додав, що Україна зможе отримати позитивне рішення від Конгресу, хоч це питання вже і стало внутрішньополітичним у США.
«Один сенатор нещодавно був. І він каже: А чи ти погодишся на кредитні гроші? Якщо, наприклад, скажуть, що гроші кредитні, або ти не отримаєш. Я відповів: «А для чого ці вибори, якщо немає вибору? Ми погодимось на будь-який варіант.
Більше того, якби сьогодні Україні запропонували дати в кредит сьогодні або безкоштовно все через рік, то ми б сказали: «Тільки сьогодні». Наш вибір один – вижити і перемогти. Ми це пробуємо робити різними шляхами. Важливо – чим швидше, тим краще», – підкреслив глава держави.
Зеленський не уточнив ім'я сенатора, однак у березні Україну відвідував впливовий республіканець Ліндсі Грем, який є одним із прихильників надання Україні допомоги в кредит.
На думку поміркованих республіканців, це дозволить заспокоїти ультраправих колег, котрі блокують пакет допомоги для України.
Нагадаємо, Bloomberg повідомило, що Палата представників може не проголосувати за допомогу Україні (проєкт Майка Джонсона) до середини квітня, оскільки спікер намагається задовольнити всіх республіканців. Раніше Джонсон заявляв, що пропонується частину допомоги Україні надати в кредит. У Білому домі відреагували на цю «інновацію», заявивши, що все, що Джонсон має зробити – це винести на голосування законопроєкт, який вже був ухвалений у Сенаті та містить 61 млрд доларів на потреби України.
Гостра передвиборна боротьба в США та штучне перегрівання республіканцями міграційної теми призвели до кризи в Палаті представників. А з нею – і до фактичного блокування американської допомоги Україні. Чи є надія її розблокувати? Чи, може, варто згадати про ленд-ліз? Які ще існують варіанти підтримки Сполученими Штатами нашої країни у війні з Росією?
Перспективи подальшої допомоги не є радісними, але й не виглядають фатальними ‒ вважає Олександр Хара і наводить аргументи в статті «Брудні ігрища навколо допомоги Україні. Що далі?».