UA / RU
Підтримати ZN.ua

Україна на порозі економіко-політичної кризи: Як не допустити боротьби на знищення

На думку експерта, наступний закономірний крок – боротьба на знищення, несумісна з демократією та свободою – головними ворогами Кремля.

Найближчим часом на Україну чекає економіко-політична криза, до якої, можливо, дозріють і соціальні «грона гніву". Фіскальний криза загрожує наложиться на політичну, а якщо лобістам-індустріалістів вдасться «дотиснути» НБУ на масовану емісію, то до них додасться криза ще і валютно-фінансова, пише ZN.UA

"Ворог, який пильно спостерігає за ситуацією і всіляко її підігріває, вже готується знову скористатися нашою слабкістю: призиває на збори резервістів, створює запаси пального й амуніції поблизу наших кордонів і готує громадську думку до того, що у всіх «республік», які хочуть покинути імперію, треба відібрати все те, що імперія їм нібито дала. Це, звісно, не вперше, траплялися страшилки й гірші, але тоді минулося — насамперед тому, що не було внутрішніх передумов. Краще б їх і не створювати, але поки що не видно, як можна зіскочити зі слизької доріжки, що веде до кризи", -  зазначив старший економіст CASE Україна Володимир Дубровський.

На його думку, дуже багато, залежить від того, як саме будуть розвиватися події і як поведуть себе провідні політичні гравці.

"Криза — це точка біфуркації, де докладання невеликих зусиль або просто випадкові чинники можуть зіграти визначальну роль. Основні сценарії були зрозумілі ще майже рік тому: «помірно оптимістичний» — якщо президент України переможе в Зеленському криворізького пацана й він кардинально змінить свої підходи; «катастрофічний» — якщо справа дійде до насильства (ось тут і знадобляться ворогу військові приготування); та проміжний — вибори а-ля 1994 рік. Ось тільки з кого доведеться вибирати?, - розмірковує автор.

Читайте також: МВФ відмовив Україні в екстреній фінансовій допомозі

Криза, до якої йде Україна, має крім політико-економічного та інституційного, також чисто політичний вимір. Як не допустити боротьби на знищення, несумісної з демократією і свободою? Детальніше про це читаєте в статті Володимира Дубровського «Російські гойдалки».