UA / RU
Підтримати ZN.ua

Україна має відігравати провідну роль у посиленні тиску на Росію – посол

Антиросійські санкції стримали подальшу агресію Росію, але наразі не змусили Кремль припинити окупацію Криму та частини Донбасу

Санкції запроваджуються не заради санкцій, а для того, щоб спонукати порушника відмовитися від своїх деструктивних дій. І якщо такого не відбувається, то єдиним варіантом у цих умовах є лише посилення політичного та санкційного тиску, пише у статті для ZN.UA посол з особливих доручень, спецпредставник з санкційної політики Олексій Макеєв.

Дипломат пише, що санкції як міжнародний інструмент впливу на порушника міжнародного права ефективні лише тоді, коли застосовуються глобально — у взаємодії держав та інституцій. 

“Для нас обмежувальні заходи, які накладаються нашими партнерами, є важливими, тому ми прагнутимемо більшої координації та зближення наших політик. Ми виходитимемо з важливості гармонізації санкційної політики з провідними міжнародними партнерами України, зокрема ЄС та державами «групи семи», а також спрощення порядку імплементації в українське законодавство обов’язкових до виконання санкцій Ради Безпеки ООН”, - пише Макеєв.

Посол додав, що саме тому Україна має відігравати провідну роль у посиленні тиску на Росію, задаючи темп та показуючи приклад у визначенні нових секторів економіки та фізичних та юридичних осіб Росії, на яких слід накласти санкційні обмеження.

“І хоча антиросійські санкції і стримали подальшу агресію Росію, вони наразі не виконали своєї головної мети — змусити Росію припинити окупацію Криму та частини Донбасу”, - пише дипломат.

Та попри намагання Кремля підірвати міжнародну єдність у засудженні агресії та узгодженій санкційній політиці, запроваджені проти Росії обмеження не будуть скасовані, доки продовжуватиметься збройна агресії проти України. А неготовність Москви до зміни своєї політики дає усі підстави для посилення санкцій, резюмує Макеєв.

Детальніше про те, як Україна оновлює свою санкційну політику щодо Росії, читайте у статті Олексія Макеєва “Як підвищити ціну за агресію?” для ZN.UA.