Україна залишається в топі світової інформаційної повістки через загрозу вторгнення РФ і цим варто скористатися для зміцнення національної безпеки, вважає політик і бізнесмен Геннадій Корбан.
«Сьогодні Україна залишається у топі світового інформаційного порядку денного. Розкручуємо її не ми. Роблять це за нас, чужими руками, з усіх боків, блефуючи, нагнітаючи та стрессуючи ситуацію в країні. І цим треба активно користуватися», - пише він у Facebook.
По-перше, необхідно об'їхати всі країни-донори задля збору коштів, отримання додаткової військової допомоги або урядових гарантій для отримання кредитів у їхніх банках.
По-друге, Україна має розпочати обговорення та консультації щодо відстрочення виплат за зовнішніми боргами, щоб не підірвати економіку та монетарну політику. Цього року Київ має виплатити 126 млрд гривень за зовнішніми зобов'язаннями.
«Очевидно, що заручниками обстановки зробили нас усі по колу, а отже, є об'єктивні причини звертатися по компенсацію. Можливо, частину боргів списати через отримання грантів. Не можуть допомогти зброєю, хай підтримають грошима», - додає Корбан.
По-третє, Верховній Раді варто було б ухвалити низку необхідних законів, зокрема, про зброю та самооборону як швидкий спосіб озброїти населення.
Інформкампанію навколо України політик вважає болючим, але правильним кроком, що дозволяє стримувати агресора.
«Вони (союзники – ред.) демонструють серйозність своїх намірів, відкликаючи своїх громадян та дипломатів, палять документи у посольствах та закривають небо. Але вся ця, здавалося б, істерія і є могутньою зброєю у боротьбі з РФ, змушуючи Росію постійно виправдовуватися та спростовувати вторгнення. І це правильний хід, бо це руйнує стратегію гібридної війни, яка ведеться проти України. І заганяє РФ у кут», - додає він.
На думку Корбана, розв'язка вже близька, а градус напруги нагрітий до краю. Отже, найближчими тижнями Україна може отримати «справжнє щеплення від популізму».
Росія тримає біля кордонів України стотисячну армію, російські підрозділи є в окупованому Криму та сусідній Білорусі. Фактично президент РФ Владімір Путін може віддати наказ про наступ будь-якої миті, однак остаточне рішення ще не прийнято.
Захід сподівається зняти напруженість у регіоні та не допустити великої війни у центрі Європи за допомогою дипломатичних інструментів. При цьому не залишає відчуття, що Україна стала частиною якоїсь великої гри Вашингтона та Москви. Докладніше читайте у статті Володимира Кравченка «Україна – епізод у серіалі, сценарій якого пишемо не ми?» у ZN.UA.