Міністри закордонних справ України і Туреччини Дмитро Кулеба та Мевлют Чавушоглу провели дев'яте засідання спільної групи стратегічного планування. Про це повідомило Міністерство закордонних справ України.
"Ми обговорювали сьогодні подальший розвиток військово-технічного співробітництва, зокрема виробництво безпілотників Bayraktar в Україні. Туреччина також цікавиться можливостями українського "Антонова". Ефективність наших літаків була яскраво доведена при ліквідації пожеж в Туреччині", - наводить слова Кулеби прес-служба МЗС України в четвер.
Міністри обговорили стан виконання домовленостей, досягнутих на вищому політичному рівні, і подальшого українсько-турецького співробітництва в сферах політики та безпеки, торгівлі та інвестицій, оборонної промисловості, енергетики, інфраструктури, транспорту та літакобудування.
Зокрема, Чавушоглу висловив подяку Україні за допомогу в подоланні лісових пожеж в Туреччині влітку цього року. "Ми ніколи не забудемо цю допомогу, яку надала дружня Україна в моїй рідній Анталії і сусідній провінції Мугла", - підкреслив глава МЗС Туреччини.
Сторони домовилися провести в кінці січня - початку лютого 2022 року в Києві десяте засідання стратегічної ради високого рівня під головуванням президентів України і Туреччини. Засідання буде приурочено до 30-річчя встановлення дипломатичних відносин між державами.
Голови МЗС приділили ключову увагу ситуації з безпекою в регіоні Чорного моря, зокрема підготовці до проведення в цьому році в Анкарі консультацій на рівні керівників зовнішньополітичних і оборонних відомств України і Туреччини в форматі "Квадрига". Кулеба та Чавушоглу також обговорили зміцнення співпраці між військово-морськими силами і в двосторонньому, і в багатосторонньому форматах.
"Ми єдині з Мевлютом в тому, що в Чорному морі потрібно забезпечити баланс безпеки та інтересів. Чорне море не має бути простором для агресивних дій однієї з країн. Україна і Туреччина тісно співпрацюють для досягнення цієї мети", - підкреслив Кулеба.
Сторони обговорили подальшу практичну взаємодію в рамках "Кримської платформи", домовилися приділити пріоритетну увагу і координувати дії щодо забезпечення прав людини на тимчасово окупованому півострові.
Кулеба додав, що сторони також обговорили питання енергетичної безпеки, зокрема в контексті поставок газу.
Міністри підписали план консультацій між МЗС України та МЗС Туреччини на 2022-2023 роки, який передбачає обмін досвідом у різних сферах взаємного інтересу.
Раніше повідомлялося про те, що Україна і Туреччина підписали рамкову угоду на будівництво двох корветів. Також Зеленський передав Ердогану список з 450 політв'язнів. І попросив президента Туреччини посприяти звільненню кримських татар, яких російські окупанти позбавили волі.