В рамках робочого візиту президента Володимира Зеленського до США Україна і Сполучені Штати уклали Меморандум про взаєморозуміння в сфері безпеки космічних польотів і надання послуг та інформації з космічної ситуаційної обізнаності. Підписи під угодою поставили представники Державного космічного агентства України (ДКАУ) і Міністерства оборони США, повідомили в Міністерстві оборони України ввечері у вівторок, 31 серпня.
Сторони підтвердили взаємну зацікавленість і бажання розширення співпраці у використанні космічного простору.
Меморандум передбачає створення правових підстав і механізмів спільного використання космічної ситуаційної обізнаності для підвищення безпеки космічних польотів, обміну послугами і інформацією.
Ці механізми дозволять отримувати системну інформацію про стан загальної навколоземній космічної обстановки і поточний стан космічної діяльності країн світу. Що, в свою чергу, дозволить ідентифікувати діючі космічні апарати у всіх доступних відкритих ресурсах і моделювати їх орбітальний політ, досліджувати їх функціональні можливості, формувати каталоги космічних об'єктів.
Проект меморандуму було узгоджено в березні 2021 року на переговорах голови ДКАУ Володимира Тафтая і представників посольства США в Україні.
Володимир Зеленський прилетів до США з робочим візитом 31 серпня, на 1 вересня запланована його зустріч із президентом США Джо Байденом.
Україна і США вже підписали Угоду про стратегічний діалог у галузях енергетики та клімату, Угоду про стратегічні засади оборонного партнерствай Угода про проекти в сфері досліджень, розробок, випробувань і оцінки.
Редакторка відділу міжнародної політики ZN.UA Тетяна Силіна прогнозує, що візит Зеленського до Вашингтона не стане проривом у відносинах між США і Україною. Чого чекати, а чого не варто від переговорів – у статті Тетяни Силіної «Мертвий сезон: що Зеленський привезе від Байдена з Вашингтона» для читачів ZN. UA.
Колишній посол України у США Олег Шамшур вважає, що перед українською делегацією стоїть ще одне ключове для ефективності майбутньої двосторонньої взаємодії завдання: встановити довірливі стосунки між очільниками обох держав. Тут Володимир Зеленський не має права на помилку. Детальніше читайте у статті Олега Шамшура «Що таке «доктрина Байдена», і як не опинитися по той бік «огорожі».