UA / RU
Підтримати ZN.ua

Україна чекає на офіційне підтвердження участі США в «Кримській платформі» - Кулеба

Участь багатьох держав в українському проекті залежить від рішення США.

Українські дипломати отримали запевнення, що США «точно братимуть участь» у роботі «Кримської платформи», і тепер Київ чекає на офіційне підтвердження від Вашингтона, повідомив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

Голова МЗС пояснив, що від позиції США залежать позиції багатьох держав.

«Нас запевнили, що США участь точно братимуть. Знаєте, в дитинстві на день народження запрошуєш, тобі кажуть: а хто ще буде? Є досить багато країн, які орієнтуються на США. І вони чекають, коли США остаточно підтвердять, і вони відразу підтвердять. Ми знаємо, що вони готові прибути, але є дипломатична така гра. Тому ми дійсно з нетерпінням чекаємо на офіційне підтвердження», - розповів Кулеба в інтерв'ю «Радіо Свобода», що транслювалося ввечері в суботу, 1 травня.

Міністр підкреслив, що для всіх, кому небайдужа доля українського півострова, важливо, що «Кримська платформа» стала успішним проектом. Росія ж, будучи державою-окупантом, намагається зірвати саміт у Києві.

«У російському МЗС діє ціла група, завдання якої - «завалити» саміт «Кримської платформи». Дуже серйозно вони сприймають цю ініціативу. Поки в Україні розповідають, що це якась формальність, в Росії насправді вважають «Кримську платформу» серйозною загрозою і серйозно їй протидіють », - підкреслив очільник МЗС.

Читайте також: Ряд країн підтвердили участь в саміті "Кримської платформи" на найвищому рівні — Джапарова

Саміт «Кримської платформи» відбудеться в Києві 23 серпня і буде приурочений до 30-ї річниці проголошення Незалежності України.

«Кримська платформа» працюватиме на кількох рівнях. Перший - найвищий політичний рівень, до якого приєднаються глави іноземних держав та урядів. Другий - рівень керівників зовнішньополітичних відомств і міністрів оборони. Третій - міжпарламентський рівень. І четвертий - рівень неурядових експертів.

Про свою підтримку концепції «Кримської платформи» вже заявили посли Великої Британії, США, Туреччини та інших країн.

Крім консолідації міжнародних зусиль, спрямованих на деокупацію Криму, серед завдань платформи є також протидія загрозам РФ у Чорному й Азовському морях.

Детальніше про мету «Кримської платформи» і про те, як вона співвідноситься зі Стратегією з деокупації і реінтеграції Криму, читайте в статті Еміне Джапаровою «Локомотив деокупації Криму».