В остаточному варіанті рішення по Азовському морю, підписаному президентом, йдеться про правове оформлення тимчасового розмежування морських просторів між Україною і Росією на національному та міжнародному рівнях. Що важливо - Київ збирається зробити цей крок, фіксуючи за Азовським морем і Керченською протокою статус внутрішніх вод двох країн. (На відміну від міжнародних вод, де існує свобода судноплавства, на внутрішні поширюється суверенітет прибережної держави). Подібні плани кардинально розходяться з позицією Києва в Арбітражному трибуналі, де розглядають позов України до РФ у зв'язку з порушенням Росією Конвенції ООН по морському праву в Азовському і Чорному морях, а також Керченській протоці.
Про це у своїй статті для DT.UA пише Володимир Кравченко. За його словами, справа в тому, що Київ, на відміну від Москви, вважає: на Азовське море і Керченську протоку поширюється дія Конвенції ООН, і існує свобода судноплавства для кораблів третіх країн.
"Аргументуючи цю позицію, в Києві не раз повторювали: україно-російський договір про співпрацю у використанні Азовського моря і Керченської протоки, підписаний 24 грудня 2003 р., не був реалізований, оскільки практично жодне з його положень не було виконано. Так, хоча Київ і Москва провели більш ніж три десятки раундів переговорів, Росія не прагне до розмежування Азова. Тому і на море, і на протоку поширюється дія Конвенції ООН", - підкреслює оглядач.
Детальніше про суть рішень з відстоювання інтересів України читайте в статті Володимира Кравченка "Напівзамкнений Азов" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".