В Угорщині вважають, що вже введені санкції проти Росії є "провалом" і, відповідно, там не підтримують впровадження нових обмежень. Міністр закордонних справ Петер Сійярто заявив, що там виступають за діалог з країною-агресором.
"Санкції можуть або повинні застосовуватися тільки в тому випадку, якщо щось трапиться. Це перше. По-друге, коли мова йде про санкції, очевидно, що ці санкції не працюють", — заявив Сійярто, слова якого цитує Eurоnews.
Він також пояснив, чому Угорщина не блокувала рішення ЄС про введення антиросійських санкцій - країна просто не хотіла порушувати єдність всередині блоку.
"Ми не хотіли порушувати європейську єдність. Ми ніколи не накладали вето. Ми завжди погоджувалися з цими рішеннями, не блокували їх. Але подивіться на самі ці санкції, це ж провал. Вони не працюють. Вони невдалі. Якщо ви подивіться на обсяг торгівлі між великими західноєвропейськими країнами, включаючи Францію, до речі, з Російською Федерацією, ви побачите серйозні цифри. Ви побачите, наскільки обсяг торгівлі між Францією та Росією, між Німеччиною та Росією збільшився після запровадження санкцій", — сказав він.
Сійярто також аргументував позицію Угорщини про продовження діалогу з Москвою.
"Ми маємо зробити все можливе, щоб уникнути найгіршого сценарію. Ми маємо вкладатися в дипломатію. Ми маємо вкладатися в діалог. Ось чому ми закликаємо, просимо Росію та наших західних союзників, великі країни, сильні країни не втрачати надії на мирне врегулювання", — сказав глава МЗС Угорщини.
Нагадаємо, 1 лютого, відбулася зустріч угорського прем'єр-міністра Віктора Орбана з президентом РФ Владіміром Путіним. Наприкінці січня представники опозиційного альянсу "Єдність для Угорщини" закликали Орбана утриматися від цих переговорів. Там вважають, що зустріч такого роду може спровокувати президента країни-агресора до подальшої ескалації. Та прем'єр не скасував переговори, через які його вже розкритикували в Європарламенті, а один з угорських депутатівнавіть звинуватив Орбана в державній зраді.
Чи готові американці і європейці пожертвувати Україною задля поліпшення відносин із Росією? Наскільки важливо для них підтримати Україну? Чи згодні вони послати війська на захист нашої країни у разі нового російського вторгнення? Чи хочуть бачити Україну в ЄС і НАТО? Відповіді на ці та інші запитання дало розлоге соціологічне дослідження, недавно проведене у США, Канаді, Великій Британії, Німеччині, Франції, Польщі. Його результати аналізує Тетяна Силіна у статті "Чи готовий Захід захищати Україну від Путіна? Що кажуть у шістьох провідних країнах".