UA / RU
Підтримати ZN.ua

Угода по ПП-2 не дає Україні жодних гарантій - Стефанішина

У Кабміні розповіли, що не так в угоді по "Північному потоку-2".

Домовленості між Берліном і Вашингтоном не дають Україні жодних гарантій. Про це заявила віце-прем'єр з питань інтеграції в ЄС і НАТО Ольга Стефанішина.

"Ніяких гарантій Україна не отримала. Ні в цій заяві, ні поза цієї заяви. У цій заяві йдеться, що Німеччина підтримуватиме ініціативу "Тримор'я", до якої Україна і так намагається приєднатися, яка і так існує, тому мені не зрозуміла ця підтримка", - пояснила Стефанішина в ефірі телеканалу "24 Україна".

Віце-прем'єр додала, що в угоді також йдеться про створення фонду зеленої трансформації, але Україна вже давно веде по ньому переговори.

"Також анонсується додаткова фінансова підтримка і створення фонду зеленої трансформації, за яким ми вже ведемо переговори близько півроку. Ніяких нових ініціатив ця заява не передбачає, зате ніяких перспектив і безпекових гарантів, зокрема щодо членства в НАТО, ми не отримали", - сказала вона.

Стефанішина додала, яких гарантій і компенсацій очікує Україна.

"В першу чергу це пакет енергетичних рішень. Це гарантія збереження транзиту і продовження контрактних відносин в рамках тристороннього контракту. Гарантії, які стосуються територіальної цілісності і суверенітету України - саме гарантії, а не домовленості. А також виконання зобов'язань ЄС щодо інтеграції ринків газу та електроенергії відповідно до угоди про асоціацію з ЄС", - сказала вона.

Читайте також: Зупинити "Північний потік-2" вже неможливо – Байден

У Держдепартаменті заявили про те, що Україні вигідна угода по ПП-2, до того ж, всі пункти цієї угоди були узгоджені з Києвом.

Як повідомлялося, напередодні заступник держсекретаря США Вікторія Нуланд заявила про те, що США і Німеччина досягли домовленості щодо газопроводу «Північний потік-2». Сполучені Штати не зупинятимуть добудову російського проекту.

У той же час сторони домовилися про заходи, спрямовані на забезпечення енергетичної безпеки України. «Ми будемо домагатися, використовуючи важелі впливу, щоб транзит газу (через Україну - ред.) Продовжили на 10 років», - додала вона. Нинішній контракт на транзит російського газу по території України діє до 2024 року.