UA / RU
Підтримати ZN.ua

Угорщина введе надзвичайний стан через мігрантів

Планується також завершити будівництво загородження для захисту від напливу мігрантів раніше терміну.

Угорщина планує з 15 вересня ввести надзвичайний стан в країні через кризу у зв'язку з напливом біженців. Про це заявив глава апарату прем'єр-міністра країни Янош Лазар з посиланням на пропозицію міністра внутрішніх справ Шандора Пінтера , передає Reuters.

Угорські влади також мають намір на місяць раніше терміну - до початку жовтня - завершити будівництво загородження від нелегальних мігрантів на кордоні з Сербією. "Цієї загорожі висотою в 3,5-4 м буде достатньо для того, щоб захистити країну. Особливо, якщо з іншого боку вздовж нього будуть нести патрульну службу поліцейські", - зазначив Лазар.

Довжина загородження на кордоні з Сербією складе 175 кілометрів. Раніше передбачалося, що будівництво має завершитися до 31 жовтня.

Як і інші європейські країни, Угорщина зіткнулася з великим напливом біженців, 25 серпня в країні зафіксували рекордне число мігрантів - 2,5 тисячі осіб, а в цілому кордон Угорщини в цьому місяці перетнули 34 тисячі осіб. На наступний день угорська поліція застосувала сльозогінний газ проти мігрантів на кордоні.

Біженці прибувають в Угорщину з метою потрапити до країн Західної Європи, в першу чергу, в Німеччину та Австрію. У зв'язку з цим прем'єр Угорщини Віктор Орбан закликав Берлін і Віденьзакрити кордони для мігрантів. На думку Орбана, обидві держави повинні "гранично ясно сказати", що вони не стануть приймати біженців, інакше в Європу будуть і далі приїжджати "мільйони людей".

13 липня в Угорщині офіційно почалося будівництво 4-метрової стіни на кордоні з Сербією з метою зупинити приплив мігрантів, що намагаються потрапити в Євросоюз через південний кордон країни. З критикою законопроекту виступили ООН, Єврокомісія та Рада Європи, які стверджують, що ця ініціатива ставить під загрозу захист біженців.

Як писав у статті для DT.UA Європу накриває вал нелегальної міграції Олексій Коваль, проблема вироблення спільної міграційної політики у рамках ЄС має не тільки економічну та гуманітарну складову, - на неї великою мірою впливають політичні розбіжності. Країни півночі й півдня Європи, країни "периферії" та ті, що розміщені всередині континенту, все ще обстоюють різні підходи.