Дискусії про майбутнє санкцій проти Росії уникнути не можна, заявив міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто під час розмови з президентом Татарстану Рустамом Мінніхановим, передає видання Index.
За словами Сіярто, зараз взагалі не зрозуміло, наскільки антиросійські санкцій могли наблизити розв'язання конфлікту в Україні.
"Ми є песимістами, якщо говорити про повну реалізацію Мінських домовленостей", - сказав глава МЗС Угорщини.
Він вважає, що відкладання прагматичного співробітництва з РФ і нормалізації відносин суперечить інтересам Європи і може означати для економіки Угорщини нові втрати.
Санкції проти Росії вводилися США, Євросоюзом та деякими іншими країнами (Австралією, Японією, Канадою, Норвегією і так далі) в декілька етапів у 2014 році. Після анексії Криму США і ЄС ввели персональні санкції проти політиків та інших громадян Росії і України, які відповідальні за підрив територіальної цілісності України. Санкції більш високого рівня - економічні, були введені влітку 2014 року (ряд економічних санкцій США ввели ще навесні), після агресії Росії на сході України, в Донбасі.
Наприкінці грудня 2015 року Мінфін США посилив санкції, раніше введені проти громадян і юридичних осіб, причому, не тільки російських. Крім того, Мінфін ввів секторальні санкції проти значно ширшого переліку компаній.
У березні США продовжили санкції проти РФ ще на рік.
Про те, як Росія намагається вплинути на політику Євросоюзу, використовуючи Угорщину, читайте у спецпроекті ZN.UA "Викрадення Європи. Угорщина".