UA / RU
Підтримати ZN.ua

Угорщина може гальмувати всі євро інтеграційні ініціативи України, - Климпуш-Цинцадзе

В уряді сподіваються, що вирішити "мовний" конфлікт допоможуть висновки Венеційської комісії.

Угорщина може стати на перешкоді будь-яким євроінтеграційним прагненням України через свою позицію щодо нещодавно прийнятого закону про реформування системи освіти в Україні. Про це в середу заявила віце-прем'єр з європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе.

За її словами в уряді сподіваються врегулювати питання, та як приклад навела підписання меморандуму з Польщею про двосторонню співпрацю в напрямку питань освіти нацменшин.

"Ми будемо продовжувати діалог з усіма країнами Євросоюзу, які висловили свої застереження стосовно прийнятої редакції статті про мову в освітньому законі. Угорщина як країна-член ЄС та країна-член НАТО має серйозну вагу для того, щоби мати можливість створювати перешкоди для українських євроінтеграційних чи євроатлантичних прагнень", - підкреслила Цинцадзе.

Як пише "Європейська правда", вона висловила сподівання, що вирішити конфлікт допоможуть висновки Венеційської комісії, на розгляд якої було направлено освітній закон.

"В рамках цього цивілізованого, ефективного обміну думок ми будемо продовжувати вести розмову як з угорцями, так і з іншими партнерами. Надіюся, колективно-об'єктивна оцінка ситуації допоможе нівелювати негативний настрій Угорщини", - резюмувала віце-прем'єр.

Нагадаємо, що Закон "Про освіту" набув чинності 28 вересня. Згідно зі статтею 7 закону, починаючи з 1 вересня 2018 року дошкільну та початкову освіту діти можуть отримувати мовою нацменшини, при цьому паралельно вивчаючи державну мову. З 5-го класу діти почнуть вчитися державною мовою, а мову національної меншини вивчати як окрему дисципліну.

Пізніше Україна та Угорщина домовилися, що модель, за якою будуть навчатися діти в угорських школах в Україні, буде напрацьовуватися в консультаціях з угорською громадою.