UA / RU
Підтримати ZN.ua

УДО не забезпечувало охорону Мосійчука – Гелетей

За словами очільника держохорони, його відомство працює на межі, оскільки народних обранців багато, а охоронців - замало.

Управління державної охорони України (УДО) фізично не може забезпечити охорону кожного народного депутата України, тож охороною народного депутат Ігоря Мосійчука, постраждалого внаслідок вибуху в Києві, не займалося, заявив начальник УДО Валерій Гелетей в ефірі каналу "Прямий".

"Управляння державної охорони не забезпечувало охорону народного депутата Мосійчука. У нас народних обранців – 450 чоловік", - наголосив очільник держохорони.

Він також зазначив, що проблему безпеки в країни слід вирішувати комплексно.

"Я думаю, що після таких випадків треба боротися не з наслідками, а з причинами того, що відбулося. Тому що Управляння державної охорони – це треба зрозуміти – не в змозі забезпечити безпеку народним депутатам. Тому що особового складу недостатньо: Управління практично працює на межі можливого", - підкреслив Гелетей.

На думку начальника УДО, дії Російської Федерації, спрямовані на дестабілізацію ситуації в країні, а також події на сході України, становлять основну небезпеку. Отже, для попередження терактів потрібні комплексні заходи спецслужб і місцевої влади.

"Це робота не тільки спецслужб, а всіх громадян, які спостерігають за тим, хто поселяється в їхніх оселях. Це також є допомога, тому що лише за комплексу дій можна зменшити ризики або унеможливити їх", – резюмував Валерій Гелетей.

Як повідомлялося раніше, у Києві, на вулиці Адама Міцкевича, ввечері 25 жовтня пролунав вибух, унаслідок якого постраждали п'ятеро осіб: народний депутат, член парламентської фракції "Радикальної партії" Ігор Мосійчук, охоронець народного депутата Руслан Кушнірук, політолог Валерій Бала, а також колишній співробітник юридичного департаменту МВС Михайло Мормиль і жінка, які проходили повз.

Постраждалого внаслідок вибуху Мосійчука прооперували. Внаслідок вибуху народний депутат отримав осколкові поранення кінцівок, спини та живота. Його стан оцінюється як важкий.

Наразі слідчі розглядають три основні версії теракту: замах на вбивство Мосійчука на замовлення з Росії, політична діяльність і громадянська позиція депутата, а також замах на нього з особистих мотивів.

За фактом вибуху на вулиці Міцкевича відкрито кримінальне провадження за статтею 258 Кримінального кодексу України терористичний акт.

Детальніше про теракт у Києві читайте в матеріалі "Теракт у Києві: що відомо про замах на Мосійчука".