Реформа місцевого самоврядування, розроблена адміністрацією президента, покликана повернути повноцінне самоврядування на рівні районів і областей і, в кінцевому підсумку, знизити кількість дотаційних регіонів. Про це у своїй статті для ZN.UA пише радник президента України, секретар Конституційної асамблеї Марина Ставнійчук.
Ставнійчук повідомила, що реформою пропонується надати право обласним, районним радам формувати власні виконавчі органи, самостійно розробляти і виконувати перспективні, а не тільки щорічні програми соціально-економічного, культурного розвитку та районні і обласні бюджети.
«У разі здійснення такого перерозподілу повноважень можна очікувати формування дієздатного самоврядування на рівні регіону, району та зменшення кількості глибоко дотаційних територіальних громад", - пише радник президента.
На сьогоднішній день, зазначила Ставнійчук, більшість територіальних громад у сільських територіях не здатні виконувати владні повноваження. Дотаційність 5419 місцевих бюджетів становить понад 70%, 483 територіальні громади на 90% утримуються за рахунок коштів державного бюджету.
За її словами, якщо становище не зміниться, "через п'ять років ми будемо мати ситуацію, коли держбюджет на 70% буде фінансувати вирішення місцевих проблем».
Подробиці читайте в свіжому номері «Дзеркала тижня. Україна» в статті Марини Ставнійчук «Реформа, з якою Україна запізнюється на 20 років". !zn
Читайте також:
Венеціанська комісія закликала Україну інтенсивніше переглядати Конституцію
Регіоналізація - нова релігія Заходу?
Могильов зібрався зрівняти в правах Конституції Криму і України