UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Дніпропетровську на реалізацію мовного закону гроші виділятися не будуть

Коштів на реалізацію скандального закону дніпропетровська влада не передбачила ані на поточний, ані на майбутній рік. Вивіски і дорожні покажчики дублюватися російською мовою не будуть, збільшення кількості російськомовних класів у школах не передбачається.

У Дніпропетровську з міського бюджету не виділятимуться гроші на реалізацію закону України "Про засади державної мовної політики".

"Хочу заявити, що ані в цьому році, ані в наступному не закладали у видаткову частину бюджету на це коштів", - заявив в четвер журналістам голова бюджетної комісії Дніпропетровської міськради, член Партії регіонів Євген Морозенко.

Міський голова Дніпропетровська Іван Куліченко 12 вересня після сесії міської ради заявив, що вивіски і дорожні покажчики дублюватися російською мовою не будуть. За словами мера, збільшення кількості російськомовних класів у школах не передбачається.

"Я поки не чув жодної пропозиції або прохання з приводу збільшення кількості російськомовних класів або шкіл. Сьогодні у Дніпропетровську цієї проблеми не існує. І раніше охочі навчати своїх дітей російською мовою мали таку можливість", - сказав Куліченко.

-У Партії регіонів обіцяють виборцям зробити російську другою державною (ФОТО)

Він також зазначив, всі документи, акти, рішення публікуються українською державною мовою.

"Зараз дано право дублювати деякі документи російською. Тільки для тих заходів і тих установ, які цього потребують", - додав міський голова.

Як повідомлялося, раніше депутати Дніпропетровської міської ради на черговій сесії проголосували за реалізацію положень закону України "Про засади державної мовної політики" в Дніпропетровську. Дане рішення стосувалось: використання в роботі, діловодства, документації, листування нарівні з державною мовою російськоою мовою; критеріїв підбору кадрів; права отримання освіту російською мовою, публікації офіційних рішень, як російською, так і українською мовами.

Статус регіональної російській мові також вже надали Одеса, Запоріжжя, Севастополь, Харків, Луганськ, Миколаїв і Херсон, а також Одеська, Донецька, Запорізька, Херсонська, Луганська, Харківська, Миколаївська і Дніпропетровська області.

Крім того, статус регіональної отримала угорська мова в закарпатському місті Берегово. !zn

Читайте також:

Луганськ закріпив за російською мовою статус регіональної

Табачник назвав вигоду для українських вишів від мовного закону

Колесніченко запропонував публікувати закони російською мовою

Литвин розповів, з чиєї вини йому довелося підписати «мовний закон»