Зустріч представників України, ЄС, США і РФ Женеві була позитивним фактором. Але фактом проведення зустрічі позитив і закінчується.
Про це у своїй статті для ZN.UA пише екс-глава департаменту Євросоюзу МЗС України Василь Філіпчук.
За словами експерта, аналіз відповідності женевських домовленостей директивам сторін змушує серйозно замислитися.
"Напередодні переговорів сторони оприлюднили основні позиції своїх директив. Україна наполягала на: 1) припинення підтримки з боку Росії терористичних угруповань; 2) відведення російських військ від українсько-російського кордону; 3) відкликання рішення Держдуми про дозвіл Володимиру Путіну використовувати війська на території України; 4) виведення російських військ з Криму, скасування юридичних рішень щодо анексії півострова і повернення Криму під юрисдикцію України", - пише екс-глава департаменту МЗС.
ТАКОЖ: Захід подумує про переговори Женева-2 з української кризи
Неважко зробити висновок, що жодна з оголошених пунктів директив не тільки не здійснено, але й не зафіксований у підсумковій заяві, зазначив він.
Російська сторона заявила перед Женевою про своїх цілях: 1) конституційна реформа в Україні; 2) врегулювання напруги в східних регіонах шляхом деескалації на основі законів України без жертв і кровопролиття; 3) легітимація ситуації щодо Криму; 4) легітимні вибори президента і формування договороздатного уряду.
"Виходячи з тексту Женевського заяви, російську сторону можна привітати: не тільки виконаний перший пункт, але і відображений другий. Відсутність в тексті згадки про Крим, то є де-факто виведення його за рамки переговорного процесу, можна вважати серйозним кроком до легітимації анексії півострова", - підкреслив експерт.
Подробиці читайте в свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна" у статті Василя Філіпчука "чи Є вихід з Женевського глухого кута?". !zn
Читайте також:
Генсек ООН чекає реалізації женевських домовленостей по Україні
В Женеві домовилися переписати Конституцію України