UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Зеленського повідомили, про що він говоритиме з Байденом

Розмова президентів України та США відбудеться увечері 27 січня.

Під час розмови президента Володимира Зеленського з американським колегою Джо Байденом, про яку вже повідомляло ZN.UA, сторони можуть обговорити питання мирного процесу, безпеки та деолігархізації. Про це у Facebook повідомив речник українського президента Сергій Никифоров.

«Сьогодні на вечір запланована телефонна розмова Володимира Зеленського та Джо Байдена. Вона буде логічним продовженням тісної співпраці, узгодженням дій та свідченням підтримки України її надійним партнером. Можна очікувати, що лідери торкнуться питань мирного процесу, безпеки, зокрема енергетичної, оборонної взаємодії, макрофінансової підтримки, антиолігархічної реформи. Утім, перелік тем не є вичерпним», – йдеться у повідомленні. 

Никифоров нагадав, що це буде друга розмова Зеленського та Бадйена у січні, та третя за останні два місяці.

Читайте також: Байден готовий вводити персональні санкції проти особисто Путіна

Нагадаємо, 3 січня Володимир Зеленський втретє поговорив телефоном з американським колегою Джо Байденом. Розмова тривала півтори години. Ключовою темою переговорів стала ситуація на сході та на кордонах України.  

Напередодні у Білому домі повідомили, що Байден запевнив Зеленського у готовності США та союзників дати рішучу відповідь на можливу агресію з боку Росії.

26 січня державний секретар Ентоні Блінкен заявив, що США у відповідь на пропозиції Росії щодо безпеки передали їй свою оцінку цих пропозицій. Згодом про готовність відповіді НАТО повідомив генсек Альянсу Єнс Столтенберг.

19 січня заступник глави МЗС Росії Сергій Рябков заявив, що замість отримання від НАТО гарантій не розширення на схід, яких вимагала Москва під час переговорів з Заходом, РФ може погодитися на юридичне зобов'язання США не голосувати за вступ нашої країни в Альянс. Він також зазначив, що Захід повинен відмовитися він підсумків Бухарестського саміту 2008 року. Саме тоді Україні та Грузії пообіцяли вступ в НАТО. 

Чи готові американці і європейці пожертвувати Україною задля поліпшення відносин із Росією? Наскільки важливо для них підтримати Україну? Чи згодні вони послати війська на захист нашої країни у разі нового російського вторгнення? Чи хочуть бачити Україну в ЄС і НАТО? Відповіді на ці та інші запитання дало розлоге соціологічне дослідження, недавно проведене у США, Канаді, Великій Британії, Німеччині, Франції, Польщі. Його результати аналізує Тетяна Силіна у статті «Чи готовий Захід захищати Україну від Путіна? Що кажуть у шістьох провідних країнах».