UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Зеленського розповіли про інститут місцевих префектів

На сьогодні чітка роль префектів не визначена.

Перший заступник фракції "Слуга народу" Олександр Корнієнко пояснив роль префектів в законопроекті про децентралізацію. За його словами, префекти не будуть впливати на прийняття рішень місцевих органів влади, однак можуть отримати право першочергового отримання інформації про рішенні місцевого самоврядування.

"Префект - це просто одна з запропонованих моделей. Тут головне знайти той унікальний рецепт, по якому він буде працювати в Україні. Зрозуміло, що у нас є дуже глибокі традиції народовладдя в країні, демократія та вільні люди. А будь-який нагляд сприймається як щось негативне і така думка в народі, що "ось за нами будуть наглядати", - вважає він, передає УНН.

Корнієнко зазначив, що нагляд може реалізуватися у вигляді листувань, порад, якихось інтервенцій префекта не судового характеру.

"Він не може підмінити судову владу, але він може додати з боку держави певну взаємодію з самоврядуванням і суспільством. Адже одна з наших ідей - це дати префектові можливість для першочергового отримання рішень місцевих рад і мерів для подальшої комунікації. Він нічого не зупиняє, він не впливає. Він має цю інформацію, ділиться з суспільством. А потім суспільство вирішує, чи це прийнятно", - заявив Корнієнко.

Він нагадав, що кожен громадянин зможе звернутися до суду з позовом проти місцевого самоврядування.

Уряд планує до жовтня 2020-го завершити реформу місцевого самоврядування, щоб підготуватися до місцевих виборів. Але в гонитві за результатом програють сільські громади, які в нинішніх умовах реформування тільки втрачають. Детальніше про підводні камені реформи децентралізаціі читайте в статті Ольги Попової "Адміністративний форсаж. Чим загрожує прискорення реформи самоврядування".