Затримання 9 грудня співробітниками Служби безпеки України під час отримання хабара одного з керівників Державної служби експортного контролю С. Головатого лише підтверджує системний характер поборів з підприємств-експортерів.
Про це пише в своїй статті для DT.UA Дмитро Менделєєв.
За словами оперпрацівників СБУ, операція із захоплення хабарника, обшуки в службових приміщеннях і за місцями проживання чиновників - просто-таки готовий сюжет для голлівудського блокбастера. Чого вартий лише спущений на оперативників пес, якого вони змушені були застрелити! Або знайдене у службовому кабінеті, за даними нашого джерела в Держекспортконтролі, повне досьє на керівника української спецслужби Василя Грицака! На папці було написано: "Передати особисто Юрію Федоровичу". Здавалося б, навіщо керівникові експортного контролю Юрієві Федоровичу збирати дані про родичів, рахунки, власність і місця проживання керівника спецслужби? Як ці дії кваліфікувати? Підготовка замаху, компрометація, шпигунство?" - пише Менделєєв.
Автор упевнений, що глава експортного контролю знав про те, чим займаються його підлеглі, оскільки звернення від підприємств про затягування строків розгляду заявок надходили на його ім'я із завидною регулярністю.
Менделєєв пояснює, що захопити хабарника на гарячому досить складно, а його злочинну діяльність доводиться ретельно документувати задовго до проведення операції.
"Можна тільки здогадуватися, який обсяг оперативної інформації та які епізоди з життя мародерів задокументувало СБУ. Ще складніше проводити такі заходи щодо високопоставлених чиновників, бо, звичайно ж, кожен з них має дуже серйозний "дах", який і зараз трудиться не покладаючи рук, аби ниточки слідчих не потягнулися до нього. Ну а як інакше можна розцінити той факт, що ні Кабінет міністрів, ні міністр економічного розвитку, через якого спрямовується діяльність зазначеної служби, не ухвалили досі рішення про проведення службового розслідування? Чому не створено комісії для функціонального обстеження органу виконавчої влади, де виявлено кричущі факти хабарництва? У нормальній державі таке явище могло б призвести навіть до урядової кризи! А в нас керівник уряду продовжує зберігати гробове "кришування". Своєрідний обмін "люб'язностями" з Банковою, якій не дуже хотілося б роздмухувати скандал, пов'язаний з торгівлею зброєю - сферою президентських інтересів?" - пише автор статті.
Детальніше про мародерів у Держслужбі експортного контролю, в Міноборони, в "Укроборонпромі" читайте у статті Дмитра Менделєєва Гроші, підпис, два стволи... у свіжому номері тижневика "Дзеркало тижня. Україна".