UA / RU
Підтримати ZN.ua

У законі про децентралізацію право голосу визначається цензом осілості — оглядач

Голосувати можна буде тільки за місцем фактичного проживання.

Запропонований президентом України Володимиром Зеленським проект закону про зміни до Конституції України щодо децентралізації визначає право громадян на можливість обирати місцеву владу не за юридичним місцем реєстрації, а за фактом проживання на конкретній території, зазначає в своїй статті для DT.UA Інна Ведернікова.

"Поправки в статтю щодо права голосу на виборах голови громади, а також депутатів ради громади, окружної та обласної рад вносилися в останній момент. У підсумку президент йде на відключення опції для переселенців і пропонує зафіксувати в Конституції право голосу на виборах для тих, хто постійно проживає на території громади", - пише авторка.

У той же час критерії цієї умови, як от скільки років треба проживати, щоб отримати законне право голосувати, поки не відомі і будуть виписані окремим законом.

"Єдиним плюсом цієї новели можна вважати те, що більше не зможе стати депутатом громади громадянин, який проживає від неї за сотні кілометрів", - зазначає оглядачка.

Більше про особливості запропонованого президентом Зеленським закону читайте у статті Інни Ведерниковой "ЗЕконституция: що "зашито" в децентралізацію?".

Нагадаємо, 13 грудня президент України Володимир Зеленський вніс у Верховну Раду законопроект про внесення змін до Конституції в частині децентралізації. Документ зареєстрований як невідкладний.