UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Європарламенті розглянуть запит України про спостерігачів на виборах від ЄП

Шульц при цьому налогосив, що такої практики в ЄП ще не було.

Європарламент розгляне пропозицію про направлення в країну наблюдаталей від ЄП на місцеві вибори незважаючи на відсутність такої практики.

Про це у спільному виступі з президентом України Петром Порошенком заявив президент Європарламенту Мартін Шульц.

"В ЄП немає такої традиції направляти своїх спостерігачів на місцеві чи регіональні вибори, але беручи до уваги особливу ситуацію в країні, я думаю, що ми з колегами зможемо досить оперативно дати вам відповідь на ваше прохання", - сказав Шульц.

При цьому Порошенко додав, що на переговорах у Києві, сторони мають намір обговорити можливість участі представників ЄП у спостереженні за місцевими виборами, запланованими в Україні на 25 жовтня.

"Окрему увагу на переговорах буде приділено підготовці до місцевих виборів в Україні, які відбудуться 25 жовтня. Дуже важливо, щоб спостерігачі від Європарламенту були присутні на цих виборах і підтвердили вільне волевиявлення українських громадян", - додав президент.

Також Шульц пообіцяв зробити все від нього залежне, щоб прискорити надання Україні безвізового режиму з Євросоюзом.

Раніше президент Порошенко в інтерв'ю італійському виданню заявляв, що вже готується окремий закон про проведення місцевих виборах на непідконтрольних Україні територіях. Пізніше Порошенко підтвердив, що "особливий порядок самоврядування" на окремих територій Донецькій і Луганській областях, який був прийнятий законом ще у вересні 2014 року і змінений в березні 2015 року, буде закріплений в Конституції.

При цьому в самопроголошеної "ДНР" вже заявили про нібито "односторонній" початок виконання Мінських угод, проте запланували вибори самостійно і без погодження з Україною. Порошенко на це заявив, що проведення бойовиками незаконних місцевих виборів 18 жовтня буде мати руйнівні наслідки для виконання Мінських угод.

Як писав Сергій Рахманін у статті "Конституляція?" для "Дзеркала Тижня. Україна", Захід намагається змусити Київ провести вибори в окупованому Донбасі. Європа, а з недавніх пір і Сполучені Штати, не бачать в осяжному майбутньому іншого виходу із ситуації, ніж той, який запропоновано Мінськими угодами. У конституційній децентралізації вони бачать шлях локалізації, замороження конфлікту, що дозволить на деякий час звільнитися від головного болю з приводу України.