UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Яценюка не знають, хто може увійти до нового Кабміну

Прем'єр-міністр вимагає затвердити програму уряду на наступний рік.

Прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк не отримувала конкретних пропозицій щодо кадрового складу Кабінету міністрів.

Про це прес-секретар Яценюка Ольга Лаппо повідомила на своїй сторінці у Facebook увечері в п'ятницю, 26 лютого.

"Арсеній Яценюк вимагає затвердження парламентом програми дій уряду на наступний рік і політичної відповідальності фракції "Блоку Петра Порошенко" та інших політичних сил... Жодних пропозицій щодо кадрового складу уряду, ні по програмі дій ні від однієї політичної сили не надійшло", – написала Лаппо.

За словами глави прес-служби прем'єр-міністра, відповідальність за вихід з політичної кризи лежить на президентові України Петрові Порошенко.

"Зараз все в руках президента. Прем'єр-міністр заявив, що готовий подати йому руку", - йдеться в повідомленні.

Прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк у Парламенті сам поставивши питання про висловлення недовіри цьому Уряду. Це питанн...

Опубліковано Ольгою Лаппо 26 лютого 2016 р.

Раніше Джерела ZN.UAв Адміністрації президента і в Кабінеті міністрів не підтвердили інформацію про те, що прем'єр-міністр Арсеній Яценюк прийняв рішення піти у відставку.

"Цей варіант вирішення кризи - на переговорному столі, як і ряд інших. Однак це не означає, що він вже узгоджений і прийнятий. Ця опція була і залишається опцією зараз", - заявило високопоставлене джерело в АП.

"Просто комусь хочеться видати бажане за дійсне", - додало інформоване джерело в оточенні прем'єра.

Раніше сьогодні ряд ЗМІ повідомив про те, що Яценюк погодився добровільно подати у відставку з поста глави уряду, а наступним прем'єр-міністром стане нинішній міністр фінансів Наталія Яресько.

Читайте також: Луценко анонсував переговори про створення нової коаліції

За словами лідера фракції "Блоку Петра Порошенка" Юрія Луценка, наступного тижня керівники парламентських демократичних фракцій почнуть переговори про створення нової коаліції під новий уряд.

16 лютого Верховна Рада не змогла прийняти резолюцію недовіри Кабінетові міністрів, наслідком якої є відставка всього уряду. Таким чином, парламент не зможе знову ставити питання про відставку Кабміну до наступної сесії, тобто до вересня.

Як пише Юлія Мостова в статті "Ми ділили апельсин...", провальне голосування за недовіру уряду Яценюка стало результатом змови, покликаної розіграти президентську відставкову ініціативу і, при цьому, забезпечити впевненість суспільства і фракції БПП в щирості і рішучості намірів президента.

Порошенка змусила піти на такий крок категорична позиція віце-президента США Джо Байдена – Білий дім виступив проти відставки прем'єр-міністра.