UA / RU
Підтримати ZN.ua

У ЗСУ відповіли на пропозицію Путіна повернути військову техніку з окупованого Криму

Слова президента РФ про "жалюгідному стані" української техніки не відповідають дійсності, заявив командувач ВМС.

Рішення про переміщення українській військової техніки з окупованого Криму на материк прийматиметься вищим військово-політичним керівництвом України, заявив командувач Військово-морськими силами Збройних сил України Ігор Воронченко.

"Це питання необхідно ретельно вивчити, щоб ми не стали розмінною картою у брудній кремлівській грі", - заявив віце-адмірал в ефірі телеканалу "112. Україна" увечері в четвер, 11 січня, коментуючи пропозицію президента РФ Володимира Путіна повернути Україні бойові літаки та кораблі, які залишилися на окупованому півострові.

Воронченко уточнив, що на момент анексії в портах Криму знаходилися вісім військових кораблів. З них на ходу був лише десантний корабель "Костянтин Ольшанський", а корвет "Луцьк" перебував на ремонті.

"Заяви, що весь наш флот був непотрібом, не відповідають дійсності", - запевнив командувач ВМС.

За словами віце-адмірала, на півострові "залишилося техніки на два батальйони БМП, і два батальйони БТР..., сім дивізіонів артилерії і чотири мінометні батареї".

Бойова авіація під час анексії була піднята по команді і переміщена на материкову частину України, додав Воронченко.

Командувач ВМС нагадав, що Україна звернулася до міжнародних судів із позовами у зв'язку з привласненням країною-агресором військової техніки Криму.

Нагадаємо, 11 січня президент Росії Володимир Путін висловив готовність передати Україні "кілька десятків військових кораблів і літаків" з окупованого Криму. За словами Путіна, українська техніка "перебуває в жалюгідному стані", а боєприпаси не підлягають транспортуванню.

Після анексії Криму в 2014 році Кремль повідомив про готовність повернути Україні 350 одиниць військової техніки, яка залишилася на окупованому півострові. У Міноборони РФ заявляли, що радянська техніка, яка стояла на озброєнні ЗСУ, не має перспектив застосування в російській армії.

Пізніше РФ звинуватила Україну в зриві повернення військової техніки з Криму.

У 2016 році, окупанти розмістили в Криму полк зенітних ракетних систем С-400.

За рік до цього у МЗС Росії заявили, що РФ "має право" розміщувати в окупованому Криму ядерну зброю. Ця заява викликала протести з боку МЗС України та Державного департаменту США.

Як писало DT.UA, повзуча мілітаризація Росією півострова, що супроводжується протестами з боку США, НАТО і України, перейшла у відкриту стадію. Детальніше читайте в матеріалі Валентини Самар "Плавучий авіаносець Крим" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".