В Офісі президента прокоментували те, що мер Києва Віталій Кличко відхилив їх пропозицію відвідати сьогоднішнє засідання РНБО. В коментарі УП відомство назвало причину глави КМДА пропустити Радбез відмовками.
"Отакої. Пан Кличко, іронічно скажу, надзвичайно креативний і сміливий. Так чи інакше, в черговий раз бачити коментарі Кличка про "перевірку робіт" на Подільському мосту надзвичайно смішно. Як і будь-які інші його коментарі, що стосуються роботи міського господарства. Що він там може перевіряти? Скільки грошей "вивели" сьогодні під прикриттям цього епохального проекту? - коментує радник керівника ОП Михайло Подоляк. - Ну а відмовка про поїздку до Чернігівської області заради дрібного піар завдання - це тільки доказ того, наскільки міська влада в Києві далека від реальності. По-перше, дві з половиною години, які є у Кличка до початку РНБО, це більш ніж достатньо, щоб повернутися до Києва з Чернігівської області".
Подоляк додав, що Кличко мав бути сьогодні у Києві, де рейдери знову розгромили об'єкт, який є історичною спадщиною. В ОП підкреслили незаконність таких дій і нагадали, що від цього на додачу постраждали кияни, які намагалися захистити пам'ятник.
"Невже Кличко і про це не знає? Напевно знає. Боїться посваритися з кимось в своєму оточенні, хто курує подібні мафіозні речі? Або просто не знає, як вирішувати такі проблеми? У будь-якому випадку, Кличку пора повертатися - перш за все, в реальність. Піар і злодійство - це точно не ті речі, якими повинен займатися глава Київської міської державної адміністрації як одного з органів виконавчої влади", - додав Подоляк.
18 серпня чергові обшуки відбулися в департаменті освіти і науки КМДА. А напередодні правоохоронці приходили в управління Святошинської та Солом'янської районних державних адміністрацій.
Минулого місяця правоохоронці також провели низку обшуків на комунальних підприємствах Києва та в КМДА. Серед них виявилися "Київводфонд", "Київводоканал", "Київавтодор". Крім того, у травні силовики також провели численні обшуки в столиці. Вони приходили і в багатоповерхівку, де живе мер Києва Віталій Кличко, і до глави виконавчого комітету партії УДАР Артура Палатного. За підсумками обшуків підозру отримали 11 посадових осіб.
Ситуація між Банковою і мером Києва Віталієм Кличком загострилася ще у квітні. Тоді Кличко вимагав від влади введення жорсткого національного локдауну, а у відповідь отримав погрозу від прем'єр-міністра Дениса Шмигаля про звільнення з посади голови КМДА.
Якщо хочете розібратися в причинах протистояння президента і мера, читайте статті Інни Ведерныкової "Чи відбере Зеленський столицю?" та "Закон бумеранга", де були спрогнозовані та пояснені події, що відбуваються.