UA / RU
Підтримати ZN.ua

У трьох облрадах «слуги народу» перейшли в коаліцію

Щоправда, через невеликі фракції в обласних радах голос «слуг» може не мати значення.

«Слуга народу» у Тернопільській, Полтавській та Вінницькій обласних радах увійшла в коаліцію та підтримала кандидата від іншої партії на посаду очільника облради. У статті для ZN.UA аналітикиня Руху ЧЕСНО Аріна Крапка що може дати перебування в коаліції команді президента Володимира Зеленського.

Так, на Тернопільщині головою облради в чергове став «свободівець». В цьому регіоні як і на Івано-Франківщині, на місцевих виборах лідирувало ВО «Свобода». Така тенденція зберігається кілька каденцій поспіль. Зокрема, в Тернопільській облраді 38 із 62 депутатів проголосували за призначення очільником Михайла Головка. 

«Попри протиріччя в інших областях, «слуги» увійшли до коаліції «свободівців», «За майбутнє» і «Довіра». Опозиційними залишилися «Батьківщина» та «Європейська солідарність», яких найбільше підтримали виборці на Тернопільщині», - зазначила Крапка.

При цьому у Вінницькій області «слуги народу» підтримали призначення головою облради представника «Української стратегії Гройсмана», яка взяла найбільше мандатів у раді. Щоправда, у коментарі Руху ЧЕСНО очільниця фракції СН Тетяна Каменщук заявила про те, що фракція не є опозиційною чи коаліційною. А голову, за словами Каменщук, підтримали тому, що хотіли, аби облрада розпочала злагоджену роботу. У Русі ЧЕСНО вважають таке рішення депутатів одним з маркерів на користь коаліції.

«Перебування в коаліції може гарантувати команді Зеленського на місцях підтримку та порозуміння між облрадою й ОДА. Однак через невеликі фракції в радах голос «слуг» може не мати значення», - зазначила авторка.

Читайте також: У кількох облрадах «слуги народу» перебувають в опозиції, а в інших лише заявляють про це

Скільки регіонів сьогодні реально контролює Банкова? Як співіснують голови ОДА, призначені президентом Зеленським, з обласними радами? Де «слуги» вписалися в розклади місцевих еліт, а де диктують свої умови? На основі чого там складаються коаліції і як часто влада опиняється в опозиції? Чи є у президента напередодні внесення змін до закону про місцеві держадміністрації тверда основа в регіонах в особі губернаторів, функції яких зміняться? Відповіді на ці питання шукайте в матеріалі Аріни Крапки «Де і чому облради воюють з головами ОДА Зеленського?».