UA / RU
Підтримати ZN.ua

У США допитають екс-депутата України у справі про втручання Росії у вибори - Politico

Артеменко зацікавив Мюллера через його контакти з колишніми соратниками нинішнього американського президента.

Колишній депутат від "Радикальної партії" Андрій Артеменко постане перед присяжними в рамках розслідування російського втручання в американські вибори, яке веде спецпредставник Департаменту юстиції Роберт Мюллер. Про це він сказав виданню Politico. За його словими, він не може розкрити деталі своєї появи перед присяжними в США, яка повинна відбутися в п'ятницю. Але він сказав, що його, швидше за все, будуть розпитувати про так званий "мирний план" завершення війни Росії проти України, через який він на початку 2017 року контактував з тоді ще особистим адвокатом Трампа Майклом Коеном.

"Я отримав повістку минулого тижня", - сказав виданню Артеменко під час телефонної розмови, додавши, що збирається виконати запит і особисто з'явитися на слухання.

Епізод з українським екс-депутатом один з найбільш дивних у всьому розслідуванні втручання Росії у американські вибори 2016 року. У лютому 2017 року New York Times повідомило, що Артеменко контактував з колишнім бізнес-партнером Трампа Феліксом Сатером з метою знайти контакти, через які можна було б передати так званий "мирний план" адміністрації Трампа. Сатер познайомив Артеменка з Коеном, який лишив "план"в офіс тогочасного радника президента США з національної безпеки Майкла Флінна. Сам Коен заперечує це, наполягаючи, що викинув папери від українського депутата.

Після появи новин про діяльність Артеменка, в Україні спалахнув скандал. Адже депутат пропонував здати Росії Крим "в лізинг" на 50 років у обмін на припинення війни в Донбасі. При цьому він хотів, щоб Варшингтон скасував усі санкції проти Москви, запроваджені адміністрацією Барака Обами.

Свідчення Артеменка можуть допомогти Мюллеру заповнити прогалини у "мирному плані", який він розслідує через те, що до нього причетні Коен і Сатер, які працювали разом над проектами Трампа у Москві з початку 2015 року. Також "план" Артеменка може цікавити Мюллера тому, що він з'явився невдовзі після того, як Флінн обговорив санкції проти Росії у телефонній розмові з російським послом. Цю розмову перехопили розвідуправління. Флінна звільнили після того, як стало відомо, що він збрехав віце-президенту Майку Пенсу про свої розмови про російські санкції.

Нагадаємо, що 20 лютого 2017 року фракція "Радикальної партії" прийняла рішення про виключення Артеменка зі свого складу. Наступного дня, генеральний прокурор України Юрій Луценко повідомив про те, що стосовно Артеменека порушено кримінальну справу за статтею 111 "Державна зрада" Кримінального кодексу України. Він також не виключив того, що до Верховної Ради України буде внесене подання про зняття з Артеменка депутатської недоторканності.

30 квітня 2017 року голова парламентської партії "Радикальної партії" Олег Ляшко заявив, що президент України Петро Порошенко підписав указ про припинення громадянства Артеменка.