UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Шмигаля немає мети і бачення, як розвивати країну – Гройсман

Потрібно навести лад у трикутнику парламент-президент-прем'єр, і посилити повноваження уряду та особисто прем'єр-міністра.

Спроби президентів України вирішити державні проблеми, привласнивши собі повноваження різних гілок влади, завдають більше шкоди, ніж користі, вважає колишній прем'єр-міністр України, лідер «Української стратегії» Володимир Гройсман.

«На мою думку, насамперед потрібно навести лад у трикутнику парламент-президент-прем'єр. Постійна схильність президентів, котрі змінюються, привласнювати собі повноваження гілок влади країні не допомагає», - підкреслив він в інтерв'ю редакторці відділу політики ZN.UA Інні Ведерніковій.

Один із опитаних нами експертів пропонує ухвалити спеціальний закон про порядок забезпечення діяльності президента, щоб вибудувати захист державної системи «від дурня». Йдеться про те, щоб розписати процедуру, як користуватися повноваженнями, щоб гаранти не плуталися.

У відповідь політик нагадує: до Конституції закладено норми прямої дії. І посилається на власний досвід роботи з президентом та парламентом.

«У мене не було ані своєї фракції, ані своєї партії. Я змушений був з усіма домовлятися, часом йти на компроміси, які у звичайному житті не приймав. Але поставлену мету треба було досягати», - додає Володимир Гройсман.

Відповідаючи на коментар про те, що чинний прем'єр-міністр Денис Шмигаль перебуває в аналогічній ситуації – у нього теж немає нічого – Гройсман зауважує:

«У нього немає головного – цілі та бачення як розвивати країну. І це є трагедія. Ви що думаєте, що я щодня робив подарунки президентові? Різними методами та способами я обходив, спростовував, уникав, наступав… це ціла наука в умовах нашої парламентсько-президентської моделі».

Говорячи про анонсований президентом на 1 грудня «державний переворот», що не відбувся, Гройсман зазначає: незалежно від політичних поглядів, у нинішніх еліт є чітке розуміння того, що зміна влади в країні має відбуватися тільки мирним шляхом.

Перспективу їх об'єднання на тлі антиолігархічної і санкційної політики Володимира Зеленського колишній прем'єр-міністр вважає сумнівною.

«Чи вірю я в можливість змови між внутрішньополітичними силами? Ні. Що в голові у ФСБ я не знаю. Але всередині країни я спілкуюся з різними політичними силами та їхніми лідерами, відчуваю настрої і знаю, про що вони говорять. Після всіх потрясінь, які ми ще переживаємо – а Росія продовжує з нами війну – зміна влади має відбуватися лише мирним шляхом», - наголошує Гройсман.

Читайте також: Шмигаль каже, що вже розв'язав проблему з дефіцитом вугілля

Як бути з газовою кризою та олігархами? Звідки брати гроші наступної зими і чи переживемо ми цю? Чому Порошенко не підтримував децентралізацію та навіщо «слуги народу» хочуть знищити реформу на фініші? Чи потрібні закон про президента та нова Конституція? Як Гройсман давав раду російським «кротам» у владі  й що думає щодо оголошеної вчора п'ятому президенту підозри у держзраді? Навіщо експрем'єр ходив на день народження до Шустера, де був Ахметов, і чи це впливає на гаманець його партії? Чи склався консенсус еліт проти Зеленського та чи будуть дострокові парламентські вибори? Відповіді на ці та інші питання – в інтерв'ю Інни Ведернікової із Володимиром Гройсманом «Ми лише на старті кризи» у ZN.UA.